X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ta inwestycja jest w interesie Polski, nie Rosji". Jastrzębowski o przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 16:25
- Przekop Mierzi Wiślanej ma nam zapewnić swobodną żeglugę i odblokowanie co najmniej jednego portu. To jest w interesie Polski, w interesie Rosji jest coś innego - mówił o sprawie przekopu Mierzei Wiślanej publicysta Sławomir Jastrzębowski. W dyskusji udział wzięli również Wojciech Reszczyński, publicysta oraz Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Prace na budowie przekopu Mierzei Wiślanej
Prace na budowie przekopu Mierzei Wiślanej Foto: Twitter/Min. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Europoseł PO Róża Thun rozpoczęła działania wymierzone w przekop Mierzei Wiślanej realizowany przez polskie władze. Wcześniej protesty na arenie Parlamentu Europejskiego w tej sprawie wyrażała również lewicowa europoseł Sylwia Spurek.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Macierewicz: blokowanie przekopu Mierzei Wiślanej to wspieranie sojuszu Rosji i Niemiec

"Róza Thun szkodzi tym zarówno sobie, jak i swojemu ugrupowaniu"

Sławomir Jastrzębowski przypominał, że w tej chwili jednostki, które chcą wpłynąć na akwen Zatoki Wiślnej muszą pytać Rosjan o zgodę. - Nasze statki są zablokowane, nie możemy z tych wód swobodnie korzystać. Argumenty, którymi posługuje się Róża Thun są nie do przyjęcia, to ogólniki. Nie wiem dlaczego blokuje opłacalną dla Polski inwestycję, robi tym szkodę zarówno sobie, jak i swojemu ugrupowaniu - stwierdził.

"Rosja ma w blokowaniu przekopu swój interes"

Andrzej Rafał Potocki dodał, że Rosja od jakiegoś czasu protestuje przeciwko tej budowie i robi wszystko by zablokować przekop Mierzei Wiślanej zarówno w Radzie Europy, jak i w Komisji Europejskiej. - To znaczy, że Rosja ma w tym swój interes. Jeżeli ktoś jest tej inwestycji przeciwny, jak Róża Thun, to znaczy, że wpisuje się w tę narrację - ocenił.

róża thun pap 1200.jpg
"Niebezpieczna i szkodliwa". Gróbarczyk o działalności Thun ws. przekopu Mierzei Wiślanej

"Polska może podejmować suwerenne decyzje"

Wojciech Reszczyński stwierdził, że jest zbieżność działań Róży Thun w Unii Europejskiej z interesami rosyjskimi. - To symboliczne o tyle, że decyzja o przekopie to dowód na polską suwerenność. Polska może podejmować suwerenne decyzje i jest krajem, który odpowiada za nie arenie międzynarodowej. Żaden inny kraj nie jest w stanie wywierać na polski rząd. Działalność Róży Thun jest antyrządowa i antypolska - podkreślał publicysta.

Czytaj również:

W audycji poruszono również kwestię dyskusji wobec Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka, który w swoich wypowiedziach zwracał uwagę na problem nielegalnego handlu hormonami używanymi podczas zmiany płci, oraz skomentowano kończącą się kadencję Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

GościeWojciech Reszczyński, Sławomir Jastrzębowski, Andrzej Rafał Potocki

Data emisji: 13.09.2020

Godzina emisji: 14.48

PR24/ka

Czytaj także

Marek Formela: politycy PO sami popierali projekt przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 11:20
- Wielu polityków PO jeszcze jakiś czas temu bardzo popierało projekt przekopu Mierzei Wiślanej i wewnątrz tego ugrupowania nadal trwa spór w tej sprawie - wskazywał w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To działania absolutnie szkodliwe". Kopcińska o próbach zablokowania przez Różę Thun przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:55
- Rosja używa argumentu ekologicznego, żeby wpłynąć na opinię publiczną w Polsce i zablokować budowę. To zaskakujące (...) - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Kopcińska. Europoseł PiS komentowała ostatnie działania europoseł PO Róży Gräfin von Thun und Hohenstein, która chce blokować przekop Mierzei Wiślanej, używając do tego organów Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: blokowanie przekopu Mierzei Wiślanej to wspieranie sojuszu Rosji i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 14:59
- To jest działanie, które wspiera sojusz rosyjsko-niemiecki, i które wspiera blokadę polskich dążeń do pełnej niepodległości i pełnego działania na Bałtyku, i możliwości rozwoju i gospodarczego, i politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, komentując działania Róży Thun i Sylwii Spurek, zmierzające do zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej.
rozwiń zwiń