X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wyraz naszej solidarności jest bardzo ważny". Dyrektor NCK o akcji "Światło dla Białorusi"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 15:55
- Już ponad 90 instytucji włączyło się w akcję "Światło dla Białorusi", cały czas napływają nowe zgłoszenia. To zarówno duże instytucje kultury, jak Wawel, Łazienki Królewskie czy Ministerstwo Kultury, ale także mniejsze placówki czy poszczególne osoby, które chcą wesprzeć tę akcję w swoich domach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
- Polacy są solidarni i starają się wspierać tą solidarność międzyludzką w różnych wymiarach - powiedział dyrektor NCK
- Polacy są solidarni i starają się wspierać tą solidarność międzyludzką w różnych wymiarach - powiedział dyrektor NCKFoto: Narodowe Centrum Kultury

W weekend 12 – 13 września br. - w geście solidarności z naszymi sąsiadami, którzy z odwagą i determinacją upominają się o demokrację i wolność – na fasadzie siedziby Ministerstwa Kultury, Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Adama Mickiewicza, Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Krakowie, Filharmonii Pomorskiej i wielu innych instytucji kultury w Polsce i zagranicą pojawią się iluminacje w kolorach historycznej biało-czerwono-białej flagi Białorusi.

Wolna białoruś 1200 pap.jpg
Wielka akcja #LightForBelarus w geście solidarności z Białorusią. Każdy może wziąć w niej udział

Prof. Rafał Wiśniewski podkreślał, że wyraz naszej solidarności z Białorusią jest niezwykle istotny. - Dzisiaj o godz. 19.00 podświetlimy fasady budynków instytucji publicznych, instytucji kultury w barwy tradycyjnej biało-czerwono-białej flagi Białorusi. To bardzo ważny gest, który, jak sadzę, zostanie dobrze odczytany - zaznaczył.

Gość audycji przypominał, że akcja #LightForBelarus jest organizowana nie tylko Polsce, ale i poza granicami kraju. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się w nią włączyć. Liczę także na Polonię, która też kibicuje demokratycznym przemianom na Białorusi. Wspieramy twórców i instytucje kultury, chcemy także osiągać efekt skali, by jak najwięcej osób, instytucji, w sposób organiczny, z potrzeby serca wsparło tę akcję - mówił dyrektor NCK.

"Dzisiaj solidarność jest potrzebna na Białorusi"

- Trzeba przypomnieć, ze w tym roku przypada 40. Rocznica powołania NSZZ Solidarność. Solidarność narodziła się w Polsce. Polacy są solidarni i starają się wspierać tą solidarność międzyludzką w różnych wymiarach. Dzisiaj jest tak potrzebna na Białorusi, naszym kolegom i przyjaciołom - dodał. 

Biało-czerwono-białe barwy od kilkunastu lat są symbolem walki o wolną i demokratyczną Białoruś. Manifestacjom i wiecom towarzyszą również teraz. Po raz pierwszy wprowadzone zostały oficjalnie w 1918 roku, a w latach 1991-1995 roku były oficjalną flagą państwową Republiki Białorusi.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury

Data emisji: 12.09.2020

Godzina emisji: 15.06

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef MSZ: musimy zaproponować scenariusz gospodarczy dla Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 07:40
- Dyskusja w Unii Europejskiej na ten temat Białorusi jest ciągle żywa. Strona polska uważa, że oprócz sankcji powinniśmy zaproponować pozytywny scenariusz natury gospodarczej dla Białorusi, która chciałaby wyjść z tego kryzysu, w jakim obecnie się znajduje - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swiatłana Cichanouska w Polsce. "Reżim Łukaszenki jest w agonii"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 08:00
Przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, gościła w Polsce. Dziękowała Polakom za pomoc udzielaną Białorusinom, którzy protestują przeciwko fałszerstwom wyborczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Istotna jest odwaga w komunikowaniu tego, jak ważna jest wolność". Prof. Kozłowski po spotkaniu szefów rządów Grupy V4

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 11:40
- To, żeby Białoruś przeszła przemianę w stronę społeczeństwa decydującego o własnym losie, jest niezwykle istotne także dla bezpieczeństwa Polski i państw byłego bloku sowieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski, ekspert ds. międzynarodowych, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.
rozwiń zwiń