X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Afera All Sports Promotion. Duklanowski: kluczową postacią "złote dziecko" koszalińskiej PO

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 11:50
- Kluczową postacią w tej aferze, która splata się z aferą melioracyjną i aferą policką, jest Łukasz B. To były piłkarz ekstraklasy, syn byłego wiceprezesa PZPN, który w ubiegłym roku miał postawione zarzuty wyłudzenia znacznej sumy pieniędzy od grupy Azoty - mówił Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin.
Funkcjonariusze CBA
Funkcjonariusze CBAFoto: cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne w czwartek na polecenie Prokuratury Krajowej dokonało kilkunastu przeszukań w związku z tak zwaną aferą melioracyjną. Przeszukano m.in. główną siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Posłuchaj
06:44 ddukllanowski.mp3 Tomasz Duklanowski o aferze All Sports Promotion (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
cba-free-cba-gov-pl 1200.jpg
CBA w firmie brata Zbigniewa Bońka. Przeszukania także w innych miejscach

"Złote dziecko"

- Kluczową postacią w tej aferze, która splata się z aferą melioracyjną i aferą policką, jest Łukasz B. To były piłkarz ekstraklasy, syn byłego wiceprezesa PZPN, który w ubiegłym roku miał postawione zarzuty wyłudzenia znacznej sumy pieniędzy od grupy Azoty - powiedział Tomasz Duklanowski.

Jak wskazał dziennikarz, "Łukasz B. był zaufanym człowiekiem Stanisława Gawłowskiego". - Mówiło się o nim w Koszalinie, że to "złote dziecko" Platformy Obywatelskiej, "dyrektor od wszystkiego". Już w wieku 30 lat został dyrektorem urzędu pracy, potem bez konkursu został prezesem zarządu obiektów sportowych, dyrektorem hali w Koszalinie - mówił.

Czytaj także:

Zatrzymania w All Sports Promotion

- Ale przede wszystkim Łukasz B. założył fundację All Sports Promotion. Był jej prezesem. Do siedziby tej fundacji weszli w zeszłym roku funkcjonariusze CBA i żołnierze Żandarmerii Wojskowej, bo jednym z jej członków był oficer Wojska Polskiego. Zatrzymano wtedy 6 osób, postawiono im zarzuty wyłudzenia kwoty 2 mln złotych - opowiadał dziennikarz.

W jaki sposób zatrzymani mieli wyłudzać te kwoty? - All Sports Promotion działała na rzecz AZS Koszalin, którego dyrektorami w zarządzie byli ludzie związani z PO. Fundacja dostała z Grupy Azoty 2 miliony złotych. Te pieniądze miały zostać przekazane do AZS, natomiast trafiły do innej fundacji, ona ich nie przekazała, tylko podzieliła się tą kwotą między udziałowcami. Ci ludzie wzięli pieniądze dla siebie, wśród nich jest Łukasz B. - zaznaczył Tomasz Duklanowski.

Więcej w nagraniu, także o znaczeniu PZPN w całej sprawie.

***

Audycja"Temat dnia"

ProwadzącyMichał Rachoń

Gość: Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin, "Gazeta Polska")

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 10.43

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA przeszukało siedzibę PZPN. Związek zapewnia o "pełnej współpracy"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 10:44
W czwartek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali kilkunastu przeszukań w związku z tzw. aferą melioracyjną. Przeszukano m.in. główną siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. PZPN wydał krótki komunikat w sprawie. "Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA." - napisano. 
rozwiń zwiń