X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie interesują nas dane dotyczące majątku rolników". Rzecznik GUS o spisie rolnym

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 10:30
- Nie będziemy pytać o wartość dochodów czy o to, ile dane gospodarstwo rolne zarabia - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Karolina Banaszek, rzecznik prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Powszechny Spis Rolny 2020 rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada 2020 r. Spis dotyczy wszystkich gospodarstw rolnych, jest obowiązkowy.

W spisie rolnym, jak powiedziała w PR24 rzecznik GUS, znajdą się pytania o powierzchnię gruntów i liczbę zwierząt gospodarskich, uprawy rolne i ogrodnicze, o liczbę ciągników, maszyn rolniczych i budynków gospodarskich, ale tylko tych związanych z prowadzoną produkcją rolniczą.


uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Dobre wiadomości dla rolnictwa. Ardanowski: zapotrzebowanie na polską żywność wraca do poziomu sprzed pandemii

"Informacja o procencie dochodu"

- Nie będzie nas interesować, ile zarabia gospodarstwo, nas interesuje informacja o procencie tego dochodu, który gospodarstwo generuje w przypadku prowadzenia działalności - podkreśliła.

Przypomniała, że powstała specjalna aplikacja dostępna na stronie spisrolny.gov.pl. - Ten formularz w bardzo intuicyjny sposób przeprowadzi użytkownika przez spis, czyli jeżeli gospodarstwo prowadzi produkcję roślinną, to pytania będą głównie dotyczyć tej produkcji - mówiła.

Przypomniała, że GUS nie będzie interesował się danymi dotyczącymi majątku rolników. - Podmiotem spisu będą składowe gospodarstwa rolnego - dodała Karolina Banaszek.


Posłuchaj
09:43 PR24_MPLS 2020_08_28-09-19-30.mp3 K. Banaszek o powszechnym spisie rolnym ("Temat dnia/Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Błażej Prośniewski

Gość: Karolina Banaszek (GUS)

Data emisji: 28.08.2020

Godzina: 09.19 


Czytaj także

Spis rolny jesienią. GUS przygotowuje rachmistrzów do pracy podczas epidemii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 07:22
Główny Urząd Statyczny przygotowuje się do przeprowadzenia jesiennego spisu rolnego w warunkach epidemii - bez wywiadów bezpośrednich. Jeśli jednak sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, rachmistrze ruszą w teren - poinformowała rzecznik GUS Karolina Banaszek.
rozwiń zwiń