X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pomoc cały czas potrzebna". Maciej Dubicki z Caritas o zniszczonym wybuchem Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 11:35
- Dla mieszkańców zniszczonego Bejrutu udało się nam zebrać już około 2 mln zł. - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Dubicki z Caritas. Gościem audycji była też Anna Pilaszek, wysłanniczka Caritas do Bejrutu.
Krajobraz w Bejrucie po wybuchu
Krajobraz w Bejrucie po wybuchuFoto: Ghassan Saleh / Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)

Do eksplozji w bejruckim porcie doszło 4 sierpnia. Wybuchło 2.750 ton saletry amonowej, która mimo wielu ostrzeżeń przez sześć lat była składowana w portowym magazynie. Zginęły co najmniej 172 osoby, a ponad 6 tys. zostało rannych.

"300 tys. ludzi bez dachu nad głową"

Niszczycielski wybuch pogorszył i tak skomplikowaną sytuację społeczno-gospodarczą w Libanie. Eksplozja zniszczyła zapasy zboża i całą infrastrukturę w głównym porcie kraju, przez który przechodzi większość sprowadzanych dóbr.


panorama bejrut pap 1200.jpg
"Polacy dla Bejrutu" - reportaż Olgi Mickiewicz

Anna Pilaszek, wysłanniczka Caritas Polska do Bejrutu powiedziała w PR24, że sytuacja nadal jest bardzo poważna. - Widać budynki, które grożą zawaleniem, bez dachów i ścian, powybijane szyby, spalone samochody i duże zniszczenia w infrastrukturze, 300 tys. ludzi nie ma dachu nad głową - mówiła.

Maciej Dubicki, specjalista ds. komunikacji Caritas dodał, że po zniszczeniach, turystyka w Libanie "leży na łopatkach". - Inni Libańczycy spoza Bejrutu, przyjmują pod swój dach tych którzy dom stracili, o tym warto powiedzieć bo to piękna akcja - podkreślił.

Posłuchaj
24:55 PR24_MPLS 2020_08_23-10-33-54.mp3 A. Pilaszek i M. Dubicki o pomocy Caritas dla Bejruty ("Gość PR24")

"Liczymy na ofiarność"

Dodał, że reakcja na ten kryzys musiała być błyskawiczna i zdecydowana. - Koszty zakupu żywności, środków medycznych, a także pomocy ludziom, którzy stracili dach nad głową, są jednak olbrzymie. Dlatego bardzo liczymy na ofiarność Polaków, bo cały czas można wysyłać sms-y o treści BEJRUT pod numer 72052 (koszt 2,46 zł.) i dokonywać wpłat na stronie caritas.pl/bejrut - zachęcał Maciej Dubicki.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Łukasz Sobolewski

Goście: Anna Pilaszek i Maciej Dubicki (Caritas)

Data emisji: 23.08.2020

Godzina: 10.33 

Czytaj także

"Sytuacja w kraju jest napięta". Prof. Jelonek o tragicznym wybuchu w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 10:37
- Kiedy coś dzieje się w Libanie, mają oni tendencję do oskarżania swoich dwóch sąsiadów, Syrii i Izraela o wszystko złe. Ostatnie wydarzenia gospodarcze, w tym bankructwo gospodarki, doprowadziło do sytuacji bardzo poważnego stanu kryzysu, który trwa od ubiegłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Fyderek: Liban kluczowy dla bezpieczeństwa Europy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 20:00
- Liban leży w strategicznym miejscu na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie ścierają się strefy wpływów wielu mocarstw - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Fyderek z Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń