X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Roszkowski o gospodarczych skutkach pandemii: mieliśmy dużo większą "poduszkę" niż inni

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 10:15
- Pod względem gospodarczym, jak do tej pory, poradziliśmy sobie z kryzysem nie najgorzej, gdyż polska gospodarka była w dobrej sytuacji, jej rozwój był jednym z najwyższych w Europie, posiadaliśmy także zrównoważony budżet - powiedział Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Marcin Roszkowski, ekonomista
Marcin Roszkowski, ekonomistaFoto: PR

Pandemia koronawirusa oraz spowodowane tym kilkutygodniowe zamknięcie światowej gospodarki sprawiły, że mamy do czynienia z globalnym kryzysem gospodarczym. Wzrosło bezrobocie, przewidywane są spore spadki PKB, wiele firm upadło lub ma trudności z działalnością. Jak na tej płaszczyźnie, na tle państw europejskich, wypada Polska?

jedzenie żywność 1200.jpg
Polska żywność odzyskuje eksportowe rynki
Posłuchaj
22:40 PR24_MPLS 2020_08_23-09-06-32.mp3 Marcin Roszkowski o światowym kryzysie gospodarczym i o tym, jak na tle innych państw wypada polska gospodarka w dobie pandemii koronawirusa ("Temat dnia/Gość PR24")

- Jak do tej pory poradziliśmy sobie nie najgorzej, gdyż polska gospodarka była w dobrej sytuacji, jej rozwój był jednym z najwyższych w Europie, posiadaliśmy także zrównoważony budżet. Dzięki temu mieliśmy dużo większą "poduszkę" niż inne państwa. Dynamika recesji jest korzystniejsza dla naszego kraju - ocenił Marcin Roszkowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Tarcza antykryzysowa pomysłem na kryzys

twitter ZUS.jpg
ZUS: więcej firm skorzysta ze zwolnienia z opłacania składek

Zaznaczył, że wpływ na to, w jaki sposób polscy przedsiębiorcy radzą sobie z kryzysem, miały też rządowe programy pomocowe. - Państwa starają się wspomagać płynność firm, by te nie zwalniały pracowników i nie było konieczności płacenia gigantycznych zasiłków dla bezrobotnych - wyjaśnił rozmówca Łukasza Sobolewskiego.

"Dość skutecznie trafiły do przedsiębiorców"

W ocenie prezesa Instytutu Jagiellońskiego, większość zapisów tarczy antykryzysowej, mającej złagodzić negatywne skutki koronawirusowego kryzysu, "dość skutecznie trafiła do przedsiębiorców".

- Również bon turystyczny, którego cel to wsparcie dla branży turystycznej, jest tak skonstruowany, by pieniądze z niego pochodzące trafiały tam, gdzie zakładano. Wygląda na to, że ten pomysł również się udał. Polacy mogą dosyć sprawnie skorzystać z tej pomocy - wskazał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość: Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego
Data emisji: 23.08.2020
Godzina emisji: 09.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działania rządu w walce z koronawirusem. Czesław Bielecki: wykazano się właściwym refleksem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 14:35
- Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważne jest silne państwo. Rząd zareagował w odpowiednim tempie, odmrażanie gospodarki również przyszło w porę - powiedział Czesław Bielecki, architekt i publicysta, były polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Modzelewski: nie sprawdziły się pesymistyczne prognozy z początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:59
- Po stronie podatkowej wykonanie budżetu państwa za ostatnie półrocze jest na poziomie 43 proc. To oczywiście gorzej, niż bywało w poprzednich latach, ale w warunkach obecnych to jednak bardzo dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, komentując sytuację gospodarczą w Polsce w czasie pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń