X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Gwiazda: w Polsce toczy się wojna pomiędzy pokoleniem NKWD i SB a pokoleniem AK

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 16:18
- Dobrze, że są tacy, którzy krytykują Żołnierzy Wyklętych. Społeczeństwo musi wiedzieć, że wśród nas żyją ludzie o takich poglądach i są spadkobiercami okupanta. W tej chwili toczy się wojna między trzecim pokoleniem NKWD i SB a trzecim pokoleniem AK - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Gwiazda, opozycjonista z czasów PRL.
Andrzej Gwiazda
Andrzej GwiazdaFoto: PAP/Marcin Gadomski

Rozmowa dotyczyła krytyki Żołnierzy Wyklętych przez środowiska lewicowe. - Dobrze, że są ludzie, którzy krytykują Żołnierzy Wyklętych, bo społeczeństwo musi wiedzieć, że wśród nas żyją ludzie o takich poglądach i są spadkobiercami okupanta. W tej chwili toczy się wojna między trzecim pokoleniem NKWD i SB a trzecim pokoleniem AK - ocenił Andrzej Gwiazda.

Przemysław Czarnek 1200.jpg
Przemysław Czarnek: epoka Solidarności zaczęła się od pielgrzymki Jana Pawła II i Lubelskiego Lipca

"Nie pozostawiono nam cienia wątpliwości"

- Warto pamiętać, że prezydent Bronisław Komorowski ufundował pomnik Armii Radzieckiej. Był to pomnik żołnierzy Armii Czerwonej 1920 r. Nie pozostawiono nam cienia wątpliwości i złudzeń. Tacy ludzie po prostu przyznają się do bolszewickiej tradycji - podkreślił. 

Posłuchaj
15:54 PR24_MPLS 2020_08_22-15-43-46.mp3 Andrzej Gwiazda o zjawisku bolszewizmu wśród polskich elit (Temat Dnia/Gość PR24)

Gość Polskiego Radia 24 wspominał także wydarzenia z 1980 r. związane z "Solidarnością". - Było oczywiste, że sprawiedliwy podział pieniędzy, traktowanie ludzi i sprawiedliwy ustrój państwowy będzie dopiero wtedy, gdy będzie niepodległość. Cierpieliśmy ze strachu, że Armia Radziecka wkroczy do nas i zrobi "porządek". Strach przed bolszewikami był umową społeczną - stwierdził. 

Czytaj także:

- Po 1989 r. została powołana organizacja pod nazwą „Solidarność”, w której władzę wyznaczał Wałęsa, a członkowie musieli się do niej po raz drugi zapisywać. Ta "Solidarność" została powołana na mocy układu okrągłego stołu - dodał opozycjonista z czasów PRL.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Andrzej Gwiazda
Data emisji: 22.08.2020
Godzina emisji: 15.43

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieodpowiedni ludzie nie powinni o nich decydować". Andrzej Michałowski o miejscach pamięci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 15:00
- Tym którzy profanują polską historię, trzeba odebrać możliwość decydowania o miejscach pamięci - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Michałowski, działacz opozycji antykomunistycznej. Gośćmi programu byli też: Andrzej Rozpłochowski i Wojciech Borowik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego władze Gdańska były przeciwne wystawie o "Solidarności"?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 07:45
- Są siły zewnętrzne i wewnętrzne, którym zależy na tym, by Polacy nie zbudowali czegoś mocnego w oparciu o wartości, od których zaczęła się Solidarność w sierpniu 1980 roku - powiedział Stanisław Fudakowski, uczestnik strajków w Stoczni Gdańskiej, psycholog.
rozwiń zwiń