X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert PISM: nie będzie rewolucji na Białorusi, opozycja jest bardzo podzielona

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 12:20
- Trzech liderów, którzy mogliby stanąć na czele protestów, władze aresztowały jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Rewolucji w najbliższym czasie na Białorusi nie będzie. Białoruska opozycja jest bardzo podzielona - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Protest w Mińsku po wyborach prezydenckich na Białorusi
Protest w Mińsku po wyborach prezydenckich na BiałorusiFoto: PAP/EPA/STRINGER

Swiatłana Cichanouska - główna rywalka Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi – przebywa obecnie na Liwie.

- Nie była ona klasyczną liderką protestów. Nie wzywała ludzi do tego, żeby wychodzili demonstrować. Nie wzywała, żeby walczyli z milicją. Nie wzywała do jakiejkolwiek rewolucji czy siłowego obalenia obecnego prezydenta - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner. 

Bialorus protest zatrzymania pap 1200.jpg
Protesty na Białorusi. Ambasador RP interweniował ws. zatrzymanych Polaków

Podkreśliła również, że protesty u naszego wschodniego sąsiada "były bardzo silnie oddolne". - Nie były zorganizowane w jakiś odgórny sposób. To było jednocześnie ich siłą i słabością. Siłą na samym początku – że wybuchły w bardzo wielu miejscach w państwie. Słabością jest to, że bez silnego przywództwa tendencja będzie raczej spadkowa - zaznaczyła rozmówczyni PR24. 

Jej zdaniem "ludzie raczej nie będą tak tłumnie wychodzili na manifestacje". - Tym bardziej, że białoruskie władze robią wszystko, żeby te protesty brutalnie, siłowo stłumić - stwierdziła. 

- Rewolucji w najbliższym czasie na Białorusi nie będzie. Białoruska opozycja jest bardzo podzielona. Trzech liderów, którzy mogliby stanąć na czele takich protestów, władze aresztowały jeszcze przed wyborami prezydenckimi - dodała Anna Maria Dyner. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
21:44 _PR24_AAC 2020_08_12-11-34-33.mp3 Anna Maria Dyner o sytuacji na Białorusi (Temat dnia)

 

* * *

Audycja: Temat dnia

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Maria Dyner (PISM)

Data emisji: 12.08.2020

Godzina emisji: 11.33

bartos

Czytaj także

"To wielki test dla unijnych przywódców". Wiceszef MSZ o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 08:01
- To wielki test dla przywódców unijnych. Czy są gotowi przerwać urlopy i przedstawić jednoznaczne stanowisko i oczekiwania wobec prezydenta Białorusi oraz ofertę do rozmów?  To musi być realna oferta, która da możliwość rozwiązania sprawy w sposób pokojowy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
rozwiń zwiń