X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Guzy o protestach na Białorusi: w długotrwałej perspektywie Łukaszenka jest całkowitym przegranym

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 21:50
- Ludzie byli świadomi ewidentnego fałszerstwa wyborczego, ale nie byli przygotowani na bezczelność danych, które zostały podane przez białoruską komisję wyborczą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Według danych Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi wybory wygrał Alaksandr Łukaszenka, który uzyskał ponad 80 proc. głosów. Jego główna kontrkandydatka, Swiatłana Cichanouska, zdobyła niecałe 10 proc. poparcia. Przedstawicielka białoruskiej opozycji nie uznała jednak tych wyników i konsekwentnie twierdzi, że wybory zostały sfałszowane. Z tego powodu wieczorem i w nocy w białoruskich miastach odbywały się masowe protesty, których uczestnicy starli się z milicją.

Czytaj więcej
1200.jpg
Starcia demonstrantów z białoruską milicją. Wzmożone środki bezpieczeństwa w Mińsku

Jarosław Guzy podkreślił, że "jednym z elementów pacyfikacji protestów jest próba sparaliżowania komunikacji między ludźmi". - Odłączono internet, utrudnione są połączenia telefoniczne. Będąc poza Białorusią, wiemy więcej, co tam się dzieje, niż sami Białorusini - zaznaczył ekspert ds. międzynarodowych.

Posłuchaj
22:39 _PR24_AAC 2020_08_10-21-35-55.mp3 Jarosław Guzy o protestach na Białorusi (Temat dnia/gość PR24)

Gość PR24 ocenił, że z tych starć zwycięsko wychodzi białoruski reżim, ale jest to tylko na krótką metę. - Łukaszenka jest w stanie spacyfikować ruch protestacyjny, ale w długim dystansie jest on całkowitym przegranym. Bierny opór społeczeństwa będzie trwał, a nie da się rządzić krajem, polegając tylko na strukturach siłowych i nomenklaturze, która coraz bardziej będzie oglądać się za zmianą - stwierdził Jarosław Guzy.

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Jarosław Guzy (PAP)
Data emisji: 10.08.2020
Godzina emisji: 21.36

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwiatkowski: w Polsce powinny odbyć się wiece wsparcia dla białoruskiej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 08:21
- Uzasadnionym byłoby, gdyby w polskich miastach, a w szczególności tam, gdzie są placówki dyplomatyczne Białorusi, czyli w Białymstoku i w Warszawie, odbyły się wiece wsparcia. Ważne, aby był to bardzo czytelny sygnał w sprawie tamtejszych wyborów - powiedział w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nocne starcia z milicją na Białorusi. Są tysiące zatrzymanych w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 11:30
W noc po wyborach prezydenckich na Białorusi z 9 sierpnia zatrzymano w całym kraju około 3 tys. osób za udział w zgromadzeniach masowych odbywających się bez zezwolenia - podało w poniedziałek MSW. Centrum obrony praw człowieka Wiosna twierdzi, że wśród protestujących jest przynajmniej jedna ofiara śmiertelna, jednak władze temu zaprzeczają.
rozwiń zwiń