X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chodzi o wprowadzenie władzy totalitarnej". Ziemkiewicz o pobudkach działań środowisk LGBT

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 15:56
- Wierzę w to, że Polacy, którzy przyjęli niezłą szczepionkę przeciwko totalitaryzmom, zauważą, że środowiskom LGBT nie chodzi o obronę żadnych uciśnionych mniejszości, ale o to, co zawsze - o rozwalenie świata i wprowadzenie władzy totalitarnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy".
Rafał Ziemkiewicz
Rafał Ziemkiewicz Foto: PR24/TB

Gość Polskiego Radia 24 ocenił bieżące wydarzenia polityczne wokół środowisk LGBT. - Na świecie dokonuje się kolejna fala marksistowskiej rewolucji, ale już nie pod hasłem obrony robotników i kobiet. Te siły uważają, że droga do nowego, wspaniałego świata wiedzie poprzez zniszczenie tradycyjnych więzi społecznych i patriarchatu, rodziny, ojczyzny oraz wartości chrześcijańskich. Znajdują sobie jakąś grupę społeczną i występują jako jej obrońcy - podkreślił.

Lewica Sejm 1200 PAP.jpg
"To czysta hipokryzja". Maciejewski o bojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta przez Lewicę

"Potrzeba nowej polityki kulturalnej"

- Nagle centralną narracją opozycji jest okazywanie solidarności z osobami, które sprofanowały pomnik Chrystusa w Warszawie. Tego typu wydarzenia przetaczają się przez cały świat i wydaje się, że społeczeństwa Europy Zachodniej sobie z tym nie radzą. Wierzę w to, że Polacy, którzy przyjęli niezłą szczepionkę przeciwko totalitaryzmom, zauważą, że nie chodzi o obronę żadnych uciśnionych mniejszości, ale chodzi o to, co zawsze - o rozwalenie świata i wprowadzenie władzy totalitarnej - zwrócił uwagę.

Posłuchaj
21:42 PR24_MPLS 2020_08_07-15-07-16.mp3 Rafał Ziemkiewicz w komentarzu na temat działań środowisk LGBT (Temat Dnia/Gość PR24)

- Jestem zaskoczony tym, że Aleksander Kwaśniewski, który nigdy nie był moim idolem, okazuje się uosobieniem przyzwoitej, odpowiedzialnej i propaństwowej postawy, a Włodzimierz Czarzasty nagle jest głosem zdrowego rozsądku. Ludzie zmieniają się pod wpływem rozmaitych okoliczności - przyznał Rafał Ziemkiewicz.

Czytaj także:

Zdaniem publicysty "kiedy są 3 lata spokoju dla systemu władzy, potrzeba nowej polityki kulturalnej. Trzeba zmienić wektory i zacząć myśleć o systemowych zmianach w obszarach życia publicznego – otworzyć młodemu pokoleniu drogę do usunięcia tych strupieszałych elit".

W audycji również temat oświadczenia pisarzy i publicystów na temat postawy redakcji "Nowej Fantastyki", która odcięła się od swego autora po skrytykowaniu jego utworu przez środowiska LGBT.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Rafał Ziemkiewicz ("Do Rzeczy")
Data emisji: 07.08.2020
Godzina emisji: 13.09

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Policja: zarzuty dla dwóch osób ws. znieważenia uczuć religijnych. "Czynności nie dlatego, że ktoś powiesił flagę"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 13:41
- Stołeczna policja postawiła zarzuty dwóm osobom w związku ze znieważeniem warszawskich pomników - poinformował w środę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że policja kontynuuje czynności, po których wykonaniu zatrzymane osoby zostaną zwolnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znieważenie warszawskich pomników. Policja zakończyła działania wobec sprawców

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 16:38
Zakończyły się czynności dotyczące obrazy uczuć religijnych oraz znieważenia warszawskich pomników. - Wśród zatrzymanych są dwie kobiety i jeden mężczyzna. Wszyscy usłyszeli już zarzuty - przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że po wykonaniu czynności osoby zostały zwolnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopanie państwowości. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 12:28
Jest taki dowcip z czasów Polski Ludowej. Przyjeżdża góral do Warszawy, zwiedza stolicę. Staje pod Sejmem i pyta jednego z przechodniów: "Panocku, a czego to takie okrągłe?". A warszawiak na to: "A widzieliście kiedy, baco, kwadratowy cyrk?". Ów kawał z brodą przypomniał mi się, gdy oglądałam wyczyny opozycji podczas zaprzysiężenia prezydenta. 
rozwiń zwiń