X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gimnazjalna manifestacja". Publicysta o nieobecności opozycji na zaprzysiężeniu prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 11:47
- Prezydent został wybrany w sposób demokratyczny i wszyscy powinniśmy to szanować. Manifestacja opozycji wydaje mi się nieco "gimnazjalna". W mojej ocenie to było dziecinne - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (publicysta). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Inauguracja drugiej kadencji prezydenta
Inauguracja drugiej kadencji prezydenta Foto: PAP/Radek Pietruszka

Tematem rozmowy był bojkot zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przez część opozycji. - Pytanie, czy opozycja dobrze korzysta z wolności dla siebie i dla Polski i czy bojkot zaprzysiężenia prezydenta był mądry? Wyborcy widzieli, że Rafał Trzaskowski brał udział w wyborach, a teraz mówi się, że wybory były niekonstytucyjne. Podważanie wyniku wyborów prezydenckich wygląda niepoważnie. To brak szacunku dla demokracji i dla Polski - ocenił Sławomir Jastrzębowski.

Sejm zaprzysiężenie PAP 1200.jpg
"Jeśli oni nie wygrali, nie ma dla nich demokracji". Poseł PiS o zachowaniu polityków PO

- Prezydent został wybrany w sposób demokratyczny, jest naszym prezydentem przez najbliższe 5 lat i wszyscy powinniśmy to szanować. Manifestacja opozycji wydaje mi się nieco "gimnazjalna". W mojej ocenie to było dziecinne. Nie widać, by opozycja miała lepszy, szerszy plan, by pozyskać wyborców - dodał.

"Małpi gaj"

- Próżno czekać na jakiekolwiek sensowne propozycje ze strony opozycji. Zwróciłbym jednak uwagę na to, że opozycja wykazała swoją skuteczność. Chcieli być zauważeni w kraju i za granicą i zostali zauważeni. Dla mnie to po prostu wstyd i jest to relatywnie łagodne słowo. Z polskiego Parlamentu robiło się małpi gaj, a w "Gazecie Wyborczej" widać z tego nutę zadowolenia - stwierdził Piotr Cywiński.

Czytaj także:

Działanie opozycji przynosi niepowetowane szkody wizerunkowe dla naszego kraju za granicą. Agencja Reuters donosi, że "posłowie opozycji okazali solidarność ze środowiskami LGBT". Nie mogło zabraknąć głosu naszych niemieckich sąsiadów. W nagraniu reportera niemieckiej gazety "Bild" wszyscy homoseksualiści i osoby LGBT są w Polsce niepożądane, a 70 proc. homoseksualistów w Polsce ma myśli samobójcze. To programowe niszczenie wizerunku Polski przez opozycję - zauważył.

"Zabawna hipokryzja"

1200_LGBT_shutterstock.jpg
"Prezydent nigdy nie kwestionował praw mniejszości". Bielan o wykorzystywaniu kwestii LGBT przez opozycję

- Jakakolwiek reforma wg PO jest łamaniem demokracji i nie można zmienić ani jednego słowa i literki. PO może sobie zrobić "bajorko", w którym weźmie czterech posłów i będzie roztrząsać sprawy, którymi zajmuje się Sąd Najwyższy. Ta hipokryzja jest dość zabawna. Takie gesty wskazują, że nie są w stanie koegzystować z żadną demokratycznie wybraną władzą - podkreślił Dawid Wildstein.

Zdaniem publicysty "patrzymy na to, co się dzieje w Europie Zachodniej, gdzie spory werbalne mogą być nawet ostrzejsze niż w Polsce, ale nie ma sytuacji kontestowania całego państwa. Jest kontestowanie partii, a to, co robi PO, to kontestowanie państwa, bo jednoznacznie mówi, że będzie akceptować takie działania".

Posłuchaj
22:32 PR24_MPLS 2020_08_07-10-34-38.mp3 Publicyści komentują zachowanie opozycji podczas zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na II kadencję (Temat Dnia/Gość PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Piotr Cywiński ("Sieci"), Dawid Wildstein (TVP) oraz Sławomir Jastrzębowski (publicysta)
Data emisji: 07.08.2020
Godzina emisji: 10.34

pkr

Czytaj także

"Polityczne chuligaństwo". Prof. Kik o zachowaniu opozycji podczas zaprzysiężenia

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 13:20
- Oburzające były prowokacyjne zachowania posłów, którzy podnosili do góry konstytucję - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego), który nazwał takie zachowanie "politycznym chuligaństwem i rozróbą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potocki: Andrzej Duda pokazał się jako prezydent wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:20
- Prezydent Andrzej Duda spełnił swój obowiązek wobec mniejszości, która go nie wybrała - ocenił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: prezydent wspiera modernizację sił zbrojnych, nasza współpraca przyniosła wiele sukcesów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:10
- Dużo wyzwań stoi dziś przed nami. Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest rzeczą nadrzędną. Nie ustaniemy w tych wysiłkach - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości przyjęcia przez prezydenta Andrzeja Dudę zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP.
rozwiń zwiń