X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Prof. Jabłoński: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to brak szacunku do obywateli

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 10:10
- Przez ostatnie lata mieliśmy obyczaj budowany na totalnej negacji. Przybiera to coraz większe kształty - wskazywał w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Sala obrad Sejmu
Sala obrad SejmuFoto: Twitter/SejmRP

Dzisiaj prezydent Andrzeja Duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą kadencję swojej prezydentury.

Posłuchaj
23:40 PR24_MPLS 2020_08_06-09-38-53.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o bojkocie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy (Temat Dnia/Gość PR24)

Kazimierz Kik 1200.jpg
Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

"Dzisiejsze zachowanie polityków to brak szacunku"

W obradach Zgromadzenia Narodowego nie wezmą udziału m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i b. szef MSZ Radosław Sikorski, a także prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Obecny ma być były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

- Dzisiejsze zachowanie polityków, którzy bojkotują zaprzysiężenie prezydenta, bierze się z braku ukształtowanego obyczaju politycznego, który wyrastałby z szacunku do Obywateli i Narodu - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński.

Profesor zastanawiał się, co tak naprawdę stoi za bojkotem. - Totalna opozycja znudziła się atakowaniem i ośmieszaniem Jarosława Kaczyńskiego, bo i tak nie dawało to efektów - mówił.

- Więc teraz wzięła się za prezydenta i uderza w prawomocność jego wyboru. Smutne - dodał gość.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 9.38

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyszkowski: bojkotujący zaprzysiężenie prezydenta chcą zabłysnąć jak celebryci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 11:30
- Celebryci ustawiają się na ściance, żeby się polansować i zapozować do zdjęć. Niektórzy politycy prześcigają się teraz w lansie na bojkotowanie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy - mówiła w Polskim Radiu 24 legenda opozycji z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie był strażnikiem konstytucji". Poseł KO o prezydencie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 19:34
- Wspólną decyzją klubu KO jest to, że na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy pojawi się jedynie wąska reprezentacja. Chcę podkreślić, że wielu wyborców apelowało do nas, abyśmy nie brali w nim udziału - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Napieralski: będę obecny na zaprzysiężeniu prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:47
- Jeżeli jest uznany wynik wyborczy, to w drodze szacunku dla głowy państwa i demokratycznych procedur będę na zaprzysiężeniu prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń