X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 16:00
- W czasie drugiej kadencji wokół prezydenta Andrzeja Dudy powinien utworzyć się szeroki ruch obywatelski, który wyjdzie poza sferę oddziaływania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Zgromadzenie Narodowe, wobec którego - rozpoczynając drugą kadencję na stanowisku prezydenta RP - Andrzej Duda złoży przysięgę, odbędzie się w czwartek o godz. 10.

Posłuchaj
25:45 _PR24_AAC 2020_08_05-14-33-20.mp3 Prof. Kazimierz Kik o wyzwaniach, jakie są przed prezydentem Andrzejem Dudą (Temat Dnia/Gość PR24)

- Jutro rozpocznie się druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy. To przedłużenie legitymacji do rządzenia dla Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik.

Andrzej Duda wideokonferencja KPRP 1200.jpg
Pierwsza kadencja Andrzeja Dudy. Podsumowano dokonania i aktywności prezydenta

"Polska jest dziś podzielona na pół"

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, że wewnątrz Zjednoczonej Prawicy trwa ukryta walka o wpływy.

- Część polityków Zjednoczonej Prawicy nie akceptuje prezydenta, Andrzeja Dudy, jako znaczącego polityka w Polsce - powiedział.

Zobacz także:

Prof. Kazimierz Kik zwracał uwagę na wyzwania, jakie stoją przed prezydentem elektem. - Andrzej Duda będzie musiał zdecydować się na to, której części Zjednoczonej Prawicy chce być przedstawicielem: radykałów, ugrupowań o charakterze socjalnym czy partii o charakterze narodowym, którą obecnie prezentuje - mówił.

- Polska jest podzielona na pół. Prezydent Andrzej Duda jest najbardziej predysponowany do tego, aby rozpocząć proces przełamywania tego podziału poprzez pozyskiwanie jak największej części Polaków po stronie przeciwnej do Zjednoczonej Prawicy - dodał profesor.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego)

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 13.49

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Płociński: potrzebujemy profesjonalnej opozycji, która ma więcej do zaproponowania

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 09:45
- Potrzebujemy opozycji, która będzie dopingować rząd do jak najsprawniejszej pracy, mającej więcej do zaproponowania niż tylko to, co doprowadziło ją do kilku z rzędu porażek wyborczych - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), komentując zapowiedzi bojkotu Zgromadzenia Narodowego przez niektórych polityków. W debacie wzięli udział także Jacek Łęski, (TVP) i Paweł Krulikowski, politolog, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Frysztak: nie jest moim prezydentem, ale wezmę udział w zaprzysiężeniu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 09:30
- Andrzej Duda nie jest moim prezydentem, ale jest prezydentem mojego kraju. Będę obecny na zaprzysiężeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Konrad Frysztak (PO), który razem z Janem Mosińskim (PiS) był gościem audycji "Dwie strony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Pęk: bojkot zaprzysiężenia prezydenta to działalność antypaństwowa

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 13:32
- Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Marek Pęk. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi części polityków opozycji o zbojkotowaniu zaprzysiężenia prezydenta.
rozwiń zwiń