X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Musimy stanąć na rzęsach". Marek Zuber o zarządzaniu kryzysem w gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 15:38
- Patrząc na wypowiedzi przedstawicieli medycznych ze świata i niektórych polityków, tak naprawdę nigdy nie mieliśmy wycofania pandemii. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wyłączenie pewnych obszarów gospodarki lub poszczególnych branż, tych najbardziej zagrożonych - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Marek Zuber
Marek ZuberFoto: PR 24

Rozmowa dotyczyła możliwych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. - Wszyscy mamy nadzieję, że druga połowa będzie znacznie lepsza od pierwszej. Czekamy na decyzje rządu w kwestii tego, jak to może wyglądać na jesieni. Patrząc na wypowiedzi przedstawicieli medycznych ze świata i niektórych polityków, tak naprawdę nigdy nie mieliśmy wycofania pandemii. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wyłączenie poszczególnych obszarów gospodarki lub poszczególnych branż, najbardziej zagrożonych - ocenił Marek Zuber.

Zbigniew Krysiak 1200.jpg
"Pomoże branży i spopularyzuje Polskę". Prof. Zbigniew Krysiak o bonie turystycznym

"Możemy zarządzać kryzysem z lepszą jakością"

- Straty będą, ale mamy nadzieję, że będą one ograniczone. Nie ma żadnych oczekiwań, by PKB w III czy IV kwartale miało spaść o 10-15 proc. Sytuacja dalej jest trudna, ale mamy wiele rozwiązań na świecie, choć żadne nie jest w 100 proc. skuteczne - dodał.

Posłuchaj
20:32 PR24_MPLS 2020_08_05-15-07-41.mp3 Marek Zuber o właściwym zarządzaniu kryzysem gospodarczym w dobie pandemii koronawirusa (Temat Dnia/Gość PR24)

- Mamy doświadczenie koreańskie, gdzie przez telefony komórkowe próbowano śledzić historię zakażeń. To jest zawsze niebezpieczne otwieranie furtek, ale rozumiem, że jeśli sytuacja jest nadzwyczajna, w przypadku RODO należałoby zrobić parę wyjątków na poziomie Unii Europejskiej - zwrócił uwagę Marek Zuber.

Czytaj także:

Jego zdaniem "wprowadzanie przepisów zawsze może być potencjalnie niebezpieczne i to jest ryzyko, ale to ryzyko należałoby podjąć. Pomysł Koreańczyków uważam za bardzo ciekawy. Potencjalnie możemy zarządzać kryzysem z lepszą jakością, ale inną kwestią jest to, czy to zrobimy".

- Pierwszym problemem są koszty w kontekście możliwości funkcjonowania służby zdrowia. Część osób może umrzeć dlatego, że nie będzie można ich leczyć na inne choroby. Drugi problem to pytanie, jak poradzimy sobie z kolejną pożyczką? Dług Polski zbliżyłby się do 75-80 proc. PKB. Jeśli wydrukujemy kolejne pieniądze, będziemy mieli potężny wzrost inflacji, a to przyniesie katastrofę, jeśli chodzi o funkcjonowanie gospodarki. Musimy stanąć na rzęsach, aby odpowiednio zarządzić kryzysem - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Marek Zuber (ekonomista)
Data emisji: 05.08.2020
Godzina emisji: 15.07

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Modzelewski: udało nam się uratować ekonomiczny potencjał firm

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:30
- Jeżeli w najbliższych tygodniach uda nam się opracować nowy program, który będzie wspierał popyt wewnętrzny, uda nam się uniknąć kryzysu - ocenił w Polskim Radiu 24 ekonomista prof. Witold Modzelewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasza gospodarka szybko odreagowała pozytywnie". Ekspert o wzroście produkcji przemysłowej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 20:43
- Mamy jeszcze za mało informacji i nazbyt euforyczne podejście może wiązać się z późniejszym rozgoryczeniem, niemniej finanse publiczne mogą być stabilizowane i to z pewnością bezpieczniejsza sytuacja, gdyby spełniły się przepowiednie o spadku produkcji, czego spodziewali się analitycy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: trzeba obserwować wskaźniki dotyczące inflacji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 11:30
- Mamy niezły obraz naszej gospodarki, a to dzięki jej sile i zdrowym fundamentom, działaniom rządu i zaradności Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, dr Marian Szołucha.
rozwiń zwiń