X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Semka: konwencja stambulska to kolejny pretekst, aby zablokować Polsce pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 12:30
- Z jednej strony Zjednoczona Prawica mówi o potrzebie kontynuacji reformy sądownictwa, z drugiej niektórzy boją się, że Bruksela zakręci nam kurek z pieniędzmi. Pytanie, czy polski rząd pozwoli tak się tresować? - zastanawiał się na antenie Polskiego Radia 24 publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka.
Piotr Semka
Piotr SemkaFoto: Polskie Radio 24

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o skierowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z konstytucją.

Posłuchaj
24:29 PR24_MPLS 2020_08_04-10-33-48.mp3 Piotr Semka o konwencji stambulskiej, rekonstrukcji rządu i nowej generacji prawicy (Temat Dnia/Gość PR24)

Mateusz Morawiecki argumentował, że "w dyskusji publicznej wiele osób formułuje poważne zarzuty w stosunku do konwencji stambulskiej, a mianowicie, że godzi ona w nasz porządek prawny, że ma ideologiczne podłoże, niewłaściwie definiuje realne źródła przemocy wobec kobiet i nie dostarcza skutecznych narzędzi do walki z przemocą domową".

Mateusz-Morawiecki-pap-1200.jpg
Trybunał Konstytucyjny: wpłynął wniosek premiera ws. konwencji stambulskiej

"Powoli zmienia się generacja Zjednoczonej Prawicy"

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, że każdy okres tuż po dużej i wyrazistej wygranej to czas zmian. - Im bliżej kolejnych wyborów, tym mniej konfliktów, każdy stara się wtedy wygładzać kanty. Pytanie, jakim reformom konfliktogennym poświęcimy się w najbliższym czasie? - mówił.

Piotr Semka wymienił m.in. temat konwencji stambulskiej i przypomniał, że to temat, który podnosił już m.in. Marek Jurek. - Dzisiaj, ponownie podjęty przez Solidarną Polskę i Porozumienie, staje się pretekstem dla zachodnich polityków, aby zablokować Polsce pieniądze wywalczone przez Mateusza Morawieckiego - powiedział.

- W Zjednoczonej Prawicy coraz głośniejsze jest pokolenie nie tylko lat 70., ale już 80., co pokazuje, że powoli zmienia się generacja polskiej prawicy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Piotr Semka ("Do Rzeczy")
Data emisji: 04.08.2020
Godzina emisji: 10.33

ks

Czytaj także

Wniosek premiera do TK ws. konwencji stambulskiej. Dr Zych: dobra decyzja, ten dokument szkodzi

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 21:15
-  Można mieć nadzieję, że skierowany przez premiera wniosek ws. konwencji stambulskiej zostanie jak najszybciej rozpatrzony przez TK. Dokument ten zawiera treści, które w oczywisty sposób uderzają w elementarne wartości polskiego porządku ustrojowego takie jak rodzina czy małżeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zajmuje się promowaniem ideologii gender". Wiceminister sprawiedliwości o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 07:45
- Czas przejść od słów do czynów i naprawić błąd Platformy Obywatelskiej, która ratyfikowała konwencję z uwagi na jej ładnie brzmiącą medialnie nazwę, ale nie wczytując się już w jej treść - mówi w piątkowej rozmowie z "Naszym Dziennikiem" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, odnosząc się do ratyfikowanej w 2015 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego konwencji stambulskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Adamowicz: celem konwencji stambulskiej jest ochrona najsłabszych

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 01:00
- Celem konwencji stambulskiej jest ochrona najsłabszych; ta konwencja daje wolność wyboru - nie chcę, żeby przyczyną przemocy były stereotypy - mówiła w piątek w Gdańsku europosłanka Koalicji Obywatelskiej Magdalena Adamowicz, która zorganizowała debatę na temat tzw. konwencji antyprzemocowej.
rozwiń zwiń