X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Liziniewicz: sprawcy profanacji pomników honorowymi gośćmi imprez finansowanych przez miasto

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 21:02
- Jest tak, że ratusz przyzwala i umożliwia działanie lewicowemu ekstremizmowi, bo najzwyczajniej w świecie go finansuje. Gdyby nie pieniądze z ratusza, gdyby nie pieniądze z innych źródeł - jak zakładam - pewnie i z zagranicy, i z Polski, to takie organizacje by nie mogły działać - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Jacek Liziniewicz.
A. Jackowska: pełny rozwój człowieczeństwa może zapewnić rodzina oparta na związku kobiety i mężczyzny
A. Jackowska: "pełny rozwój człowieczeństwa może zapewnić rodzina oparta na związku kobiety i mężczyzny"Foto: Pixabay

Portal Niezależna.pl ustalił, że sprawcy profanacji pomników w Warszawie, w tym figury Jezusa Chrystusa przy kościele Świętego Krzyża w Warszawie, byli uczestnikami projektów finansowanych z pieniędzy stołecznego ratusza. Szczegóły tej sprawy przybliżył z rozmowie z Polskim Radiem 24 publicysta Jacek Liziniewicz.

1200_LGBT_shutterstock.jpg
"To rewolucja i zawłaszczanie symboli". Prof. Reginia-Zacharski o profanacji pomników

"Ratusz finansuje lewicowy ekstremizm"

- Instytucja Biennale organizowała eventy i szkolenia, które były finansowane z finansów Warszawy, z pieniędzy wszystkich podatników warszawskich, kwotą 3 mln zł. Tam honorowymi gośćmi byli ludzie, którzy ostatnio zasłynęli tym, że sprofanowali pomniki w Warszawie, w tym oczywiście figurę Chrystusa przed bazyliką na Krakowskim Przedmieściu - wyjaśniał Jacek Liziniewicz.

Czytaj więcej:

Jak podkreślił, gdyby nie finansowanie miasta, to lewicowi aktywiści nie mogliby sobie pozwolić na taką działalność.

- Jest tak, że ratusz przyzwala i umożliwia działanie lewicowemu ekstremizmowi, bo najzwyczajniej w świecie go finansuje. Gdyby nie pieniądze z ratusza, gdyby nie pieniądze z innych źródeł - jak zakładam - pewnie i z zagranicy, i z Polski, to takie organizacje by nie mogły działać, ci ludzie, musieliby robić to, co robią, w swoim wolnym czasie. A najprawdopodobniej żyją z tego, że robią zadymy - podkreślił publicysta.

Posłuchaj
05:42 PR24_MPLS 2020_07_31-20-21-57_Liziniewicz.mp3 Jacek Liziniewicz o finansowaniu przez warszawski ratusz lewicowych ekstremistów ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Rozmawia: Aleksander Ziemiańczyk
Gość: Jacek Liziniewicz (publicysta)
Data emisji: 31.07.2020
Godzina emisji: 20.22

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poncyljusz o profanacji figury Chrystusa: zachowanie nieakceptowalne, trzeba to tępić, jak tylko się da

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 08:10
- Traktuję to jako wybryk chuligański. Osoby, które tego dokonały, muszą być ukarane w tej właśnie kategorii - powiedział Paweł Poncyljusz, poseł Platformy Obywatelskiej. - Takie zachowania należy karać, tak jak prawo na to pozwala - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: należy zastanowić się, dlaczego niektórzy wybierają hasła LGBT, a nie związane z patriotyzmem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:51
- Udało się narzucić narrację, że ci, którzy dokonują profanacji, czynią to w formie samoobrony, przed opresyjnym państwem i społeczeństwem ignorantów. Nie ma racjonalnej dyskusji o tym, że prawdziwym zagrożeniem jest uderzanie w podstawy czegoś, co nazywamy naszą kulturą i tożsamością - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń