X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"To rzecz skandaliczna". Michał Wójcik o odrzuceniu wniosków polskich miast w związku ze strefami LGBT

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 15:45
- Decyzja unijnej komisarz ds. równości o wstrzymaniu wypłaty sześciu polskim miastom, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od ideologii LGBT, jest niebezpieczna. Sprawia, że polski samorząd staje się samorządem ubezwłasnowolnionym - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości
Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwościFoto: PR24

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że polski rząd będzie domagał się wyjaśnień w sprawie unijnego programu "Partnerstwo miast". Helena Dalli, unijna komisarz ds. równości, podjęła bowiem decyzję o wstrzymaniu wypłaty funduszy Unii Europejskiej sześciu polskim miastom. Chodzi o te samorządy, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od ideologii LGBT lub prawach rodzin. Decyzję poparła również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Projekt bez tytułu 1200.jpg
Polskie samorządy ukarane za "strefy wolne od LGBT". Ideologia wygrywa z logiką?

Michał Wójcik pprzyznał, że jest tym bardzo zaskoczony. Przypomniał, że "każdy samorząd ma prawo, by taką uchwałę przyjmować". - Przez trzy kadencje miałem okazję być w samorządzie. I takich uchwał [związanych ze strefami wolnymi od LGBT - red.] było bardzo wiele. Uchwał, które nie narzucają żadnych praw osobom będącym członkom lokalnej społeczności i które nie tworzą ani nie zmieniają stosunku prawnego - mówił wiceminister sprawiedliwości.


Posłuchaj
12:50 PR24_AAC 2020_07_30-14-33-15.mp3 Polskie samorządy ukarane za "strefy wolne od LGBT". Michał Wójcik: to rzecz skandaliczna. Unijna komisarz zajmująca się równouprawnieniem uważa, że wolno zabrać pieniądze, jeżeli nie podoba jej się uchwała ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Zaznaczył, że takie uchwały nie mają konstytutywnego charakteru. - Oznacza to, że jedynie wyrażają pewnego rodzaju pogląd - powiedział.

"Decyzja bardzo niebezpieczna"

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości mocno skrytykował decyzję Heleny Dalli. - To, co się stało, jest rzeczą skandaliczną. Zajmująca się równouprawnieniem unijna komisarz uważa, że wolno zabrać pieniądze, jeżeli nie podoba jej się uchwała. To ja się zatem pytam: co w takim razie z trójpodziałem władzy? Przecież część z tych uchwał po tym, jak zostały zaskarżone przez Rzecznika Praw Obywatelskich, trafiło do polskich sądów administracyjnych. Niektóre przychyliły się do skarg, inne w ogóle nie chciały ich rozpatrywać, bo przyjmowano, że te uchwały niczego nowego nie tworzą. Decyzja Heleny Dalli oznacza więc, że jako unijna komisarz stoi wyżej niż jakikolwiek polski sąd, który przyjmuje takie orzeczenie - mówił Michał Wójcik.

Tomasz Trela EN 1200 (2).jpg
Samorządy ukarane za "strefy wolne od LGBT". Poseł Lewicy: nie zrobiły nic, aby nie było dyskryminacji

Czytaj także:

Wyraził nadzieję, że niebawem sprawą zajmie się premier Mateusz Morawiecki. - Chcielibyśmy, aby szef rządu interweniował. Bo taka decyzja Heleny Dalli jest bardzo niebezpieczna. Sprawia, że polski samorząd staje się samorządem ubezwłasnowolnionym - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 30.07.2020
Godzina emisji: 14.33

Polskie Radio 24/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Tekieli: Polska potrzebuje strategii walki z inwazją tęczowej ideologii

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 12:19
- Jeśli PiS nie wprowadzi strategii walki, jeśli nie sprawi, że z uniwersytetów nie będą wyrzucani profesorowie mówiący rzeczy oczywiste: że rodzina to matka i ojciec, jeśli nie powstrzymamy dotowania filmów, które niszczą normalność przez ukazywanie perwersji, to Polska za kilka lat przestanie przypominać kraj, który kochamy - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie możemy być bierni", "oburzająca prowokacja". Komentarze po skandalicznej akcji LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 17:15
Działacze LGBT dokonali profanacji warszawskich pomników - umieścili na nich tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego. Skandaliczna akcja wywołała lawinę komentarzy w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: należy zastanowić się, dlaczego niektórzy wybierają hasła LGBT, a nie związane z patriotyzmem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:51
- Udało się narzucić narrację, że ci, którzy dokonują profanacji, czynią to w formie samoobrony, przed opresyjnym państwem i społeczeństwem ignorantów. Nie ma racjonalnej dyskusji o tym, że prawdziwym zagrożeniem jest uderzanie w podstawy czegoś, co nazywamy naszą kulturą i tożsamością - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń