X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski: UE nie stać na niepowodzenie planów budżetu na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 15:18
- Jeżeli miałyby miejsce jakiekolwiek istotne fakty polityczne, uniemożliwiające przyjęcie budżetu, to będzie bardzo silny dowód dla wszystkich eurosceptyków - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista. - Decyzja Parlamentu Europejskiego - akceptująca plany Komisji Europejskiej - zapadnie - ocenił. 
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Komisja Europejska przyjęła perspektywę budżetową dla Wspólnoty na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po epidemii koronawirusa. Plany Komisji musi teraz zaakceptować Parlament Europejski. Zdaniem gościa "Tematu dnia" w Polskim Radiu 24, pozytywna decyzja PE - zapadnie.

europarlament1200.jpg
Niemiecka prezydencja w UE. Negocjacje z PE po szczycie ws. budżetu jeszcze w sierpniu

Pożywka dla eursceptyków

- Organy UE, w tym Komisja Europejska, wiedzą, że muszą odegrać historyczną rolę w likwidacji skutków ekonomicznych tego, co trwa, czyli pandemii koronawirusa - wskazał ekonomista. Jak zaznaczył, ewentualne niepowodzenie planów Komisji Europejskiej miałoby skutki polityczne dla Wspólnoty. - Wiemy, że na południu Europy bardzo silne są nastroje anty-wspólnotowe. Komisja Europejska staje więc przed testem wiarygodności - ocenił Prof. Modzelewski. 

- Jeżeli miałyby miejsce jakiekolwiek istotne fakty polityczne, uniemożliwiające przyjęcie budżetu, to będzie bardzo silny dowód dla wszystkich eurosceptyków - wyjaśnił i dodał, że "każda władza, również tak wielkiej organizacji, jak UE, musi udowadniać, że jest niezbędna i potrzebna". - Eurosceptycy mówią: po co nam armia biurokratów - zaznaczył. 

Czytaj także: 

Jego zdaniem, w razie fiaska projektu Komisji Europejskiej "nikt nie opanuje odśrodkowych tendencji eurosceptycznych, które zawsze się pojawiają w czasie kryzysu". - Unii Europejskiej, jako organizacji, nie stać na niepowodzenie planów budżetu na 2021-2027. Decyzja Parlamentu Europejskiego - pozytywna - zapadnie - ocenił. 

W rozmowie więcej na temat planów Unii Europejskiej, a także o wyzwaniach stojących przed Polską w czasie wychodzenia z kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 


Posłuchaj
24:53 Modzelewski-PR24_MPLS 2020_07_28-14-33-01.mp3 Prof. Witold Modzelewski: Unii Europejskiej nie stać na niepowodzenie planów budżetu na 2021-2027 ("Temat dnia"/ PR24")

 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski, ekonomista

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 14.33

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Żukowski: dla jednych szczyt UE to sukces Polski, dla drugich niekoniecznie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 16:20
- W kwestii tzw. praworządności, jedni zdają sobie sprawę z tego, że był to tylko taki żeton używany do naciskania na kraje z naszej części Europy, drudzy traktują to na serio - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, politolog i socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska wraca na stabilną ścieżkę rozwoju". Henryk Kowalczyk o budżecie państwa na 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 13:37
- Minęliśmy największy dołek w polskiej gospodarce. Kwiecień i maj to były najtrudniejsze momenty. Teraz, patrząc na przychody podatkowe za czerwiec, są one porównywalne z czerwcem ubiegłego roku - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Henryk Kowalczyk (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber o szczycie UE: wyszedł na jaw problem, jaki my widzimy od lat

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:44
- Wielu z nas naiwnie myślało, że solidarność europejska dominuje nad interesami państw. Tak nie jest - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były szef Polskiej Akademii Nauk, w komentarzu do niedawno zakończonego unijnego szczytu w sprawie finansów wspólnoty. 
rozwiń zwiń