X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kucharczyk: rodzina jest celem zabiegów "nowej lewicy" będącej autorką konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 10:34
- Pojęcie płci społeczno-kulturowej to nic innego jak czysta ideologia, która zmierza do dekonstrukcji, wywrócenia i zniszczenia tradycyjnego, zdroworozsądkowego rozumienia płci, że jest kobieta i mężczyzna, mąż i żona - powiedział historyk, prof. Grzegorz Kucharczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Halfpoint

Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej.

Prof. Kucharczyk: to konstrukt ideologiczny

Resort tłumaczy, że występuje z wnioskiem, ponieważ "w dokumencie zostały wprowadzone szkodliwe rozwiązania ideologiczne". Jednym z nich - jak pisze w wydanym komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości - "jest pojęcie tak zwanej płci społeczno-kulturowej w opozycji do płci biologicznej".

1200 nalaskowski.jpg
"Nie poprawia bezpieczeństwa kobiet, a promuje tęczowe ruchy". Prof. Nalaskowski o konwencji stambulskiej

- Pojęcie płci społeczno-kulturowej to konstrukt ideologiczny, czyli pojęcie wywodzące się wprost z ideologii tzw. nowej lewicy, czyli pokolenia '68 wychowanego na neomarksizmie szkoły frankfurckiej - wyjaśnił prof. Grzegorz Kucharczyk.

Posłuchaj
20:12 PR24_MPLS 2020_07_28-09-39-31.mp3 Prof. Grzegorz Kucharczyk o zapisach konwencji stambulskiej oraz znaczeniu pojęcia płci społeczno-kulturowej ("Temat dnia/Gość PR24")

"Mamy do czynienia z odrzuceniem prawa naturalnego"

Jego zdaniem pojęcie płci społeczno-kulturowej "to nic innego jak czysta ideologia, która zmierza do dekonstrukcji, wywrócenia i zniszczenia tradycyjnego, zdroworozsądkowego rozumienia płci - że jest kobieta i mężczyzna, mąż i żona".

- Mamy do czynienia z odrzuceniem nie tylko cywilizacji chrześcijańskiej, ale w ogóle z odrzuceniem prawa naturalnego, które obejmuje podział na dwie płcie, na rolę męża i żony, ukierunkowanie na posiadanie potomstwa - wskazał.

Konwencja "przemocowa wobec rodziny"?

sachajko1.jpg
"Nie powinna być przyjęta". Poseł Kukiz'15 o konwencji stambulskiej

Odnosząc się do konwencji stambulskiej, gość Michała Rachonia podkreślił, że mówimy w jej przypadku nie tyle o zwalczaniu przemocy wobec kobiet, a konwencji "przemocowej wobec rodziny". - Jej autorzy uważają raczej, że rodzina to źródło wyzysku i walki między mężczyzną a kobietą, która w tej walce zawsze przegrywa – zaznaczył.

"Rozpad rodziny najistotniejszą przyczyną przemocy wobec kobiet"

Dodał, że mamy do czynienia ze zręcznym zabiegiem propagandowym, gdyż wszystkich przeciwników konwencji stambulskiej ustawia się w roli ludzi posługujących się w relacjach z kobietami przemocą.

- Najistotniejszą przyczyną przemocy wobec kobiet jest rozpad rodziny, rozumianej jako trwały związek kobiety i mężczyzny ukierunkowany na prokreację. To właśnie rodzina jest celem zabiegów nowej lewicy, która jest autorką konwencji stambulskiej - stwierdził historyk.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk
Data emisji: 28.07.2020
Godzina emisji: 09.40

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Ideologiczna próba definicji płci". Wiceminister cyfryzacji o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 19:53
Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz i Wanda Nowicka, była wicemarszałek Sejmu, dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o zamiarze wypowiedzenia przez polski rząd tzw. konwencji stambulskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zawiera przepisy sprzeczne z konstytucją". Marcin Romanowski o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 08:28
Konwencja stambulska oczywiście zawiera pewne rozwiązania, które my jak najbardziej popieramy, czy może, których cele popieramy, ale przede wszystkim jest to dokument o charakterze ideologicznym - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
rozwiń zwiń