X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dobry dla branży i portfela rodziny". Ekspert ds. turystyki o bonie wakacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 14:00
- Każde pieniądze, które wpływają na ruch w obrębie turystyki, będą mieć pozytywne konsekwencje dla niej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/alexmak7

Gość PR24 mówił o Polskim Bonie Turystycznym jako o narzędziu, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Bonem będzie można płacić na wakacjach do 31 marca 2022 r.

Kto skorzysta?

dzieci wakacje 1200.jpg
Wakacje z bonem turystycznym. Zobacz od kiedy, gdzie i jak skorzystają z niego firmy i rodziny

- Trudno powiedzieć czy bon turystyczny od razu wpłynie pozytywnie na ruch turystyczny, ale na pewno będzie mieć pozytywny wpływ na portfel rodzinny. Niepokoić może wzrost zachorowań na COVID-19 w niektórych regionach Polski co z kolei może być skutkiem naszego większego przemieszczania się - powiedział.

Jak dodał, bon turystyczny jest dedykowany dla całej branży turystycznej, tej która jest zarejestrowana. - Mówiąc o tym kto skorzysta, mogę powiedzieć, że na pewno hotele, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne, ale powinniśmy móc posługiwać się nim także w biurze podróży - podkreślił Adam Karpiński.

Preferencje

Mówiąc o preferencjach turystycznych w czasie pandemii, ekspert powiedział, iż kurorty nadal są oblegane i to zarówno nad Bałtykiem jak i w Tatrach. - Dopóki wydaje nam się, że jesteśmy bezpieczni i nic nam nie grozi, wydaje się, że będziemy się przemieszczać i to nie tylko w obrębie kraju ale i poza nim - podkreślił gość PR24.


Posłuchaj
21:43 PR24_MPLS 2020_07_26-13-07-06.mp3 A. Karpiński o bonie turystycznym i turystyce ("Gość PR24")

 


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: red. Magdalena Złotnicka

Gość: Adam Karpiński (ekspert ds. turystyki, WSB)

Data emisji: 26.07.2020

Godzina: 13.06

Czytaj także

"Konsekwentna polityka solidaryzmu społecznego". Jan Mosiński o bonie turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 18:31
- Prezydent już w 2015 r. wskazał solidaryzm społeczny jako jeden z wektorów, którym będzie się kierował. Ten ruch pana prezydenta, bon turystyczny, to częściowa rekompensata dla osób i rodzin, które miały problemy w wymiarze ekonomicznym - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazury, Tatry, Bałtyk. Sprawdź, gdzie jest tłok, a gdzie są wolne miejsca

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 09:13
Wakacje w pełni. Polacy tłumnie wypoczywają nad mazurskimi jeziorami, coraz liczniej przybywają w góry. Mniejszy ruch turystyczny może być w ten weekend w Zachodniopomorskiem nad Bałtykiem.
rozwiń zwiń