X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw". Waszczykowski o praworządności w rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 16:18
- Praworządność nigdzie nie jest zdefiniowana, nie jest prawem europejskim i jest to tylko wzmianka. Te kwestie są pozostawione państwom członkowskim. Jest to próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw przez instytucje europejskie i o tym trzeba przypominać - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 ocenił efekty negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. - Jestem umiarkowanym optymistą. Za porozumieniem wywalczonym w Radzie Europejskiej stoi silna presja Francji i Niemiec. Dzisiaj mamy także prezydencje Niemiec i mam nadzieję, że to silni gracze, którym zależy na stabilności i na odbudowie Europy. Gospodarka niemiecka żyje z eksportu, a eksport może odbywać się tylko w silnej gospodarce - ocenił Witold Waszczykowski.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Macierewicz o rezolucji PE: przyjęcie budżetu UE uwarunkowane jest ideologicznymi motywami

"Mechanizm piętnujący"

Zwrócił on także uwagę na powiązanie kwestii praworządności z przyznawaniem środków unijnych. - Jestem natomiast pełen obaw, co do pogłębionego sygnału, aby tworzyć mechanizm kontroli praworządności. Jeśli dotyczyłby tylko technicznych warunków wydatkowania pieniędzy i miałby on charakter powszechny i byłby tworzony dla wszystkich państw, jesteśmy gotowi go poprzeć. Obawiam się jednak, że będzie tam wiele uznaniowości i próba stworzenia mechanizmu, który będzie piętnował państwa wyłamujące się poza lewicowo-liberalny dyskurs - przyznał.

Posłuchaj
24:24 PR24_MPLS 2020_07_25-15-33-32.mp3 Witold Waszczykowski podsumowuje negocjacje ws. budżetu Unii Europejskiej (Temat Dnia/Gość PR24)

- Praworządność nigdzie nie jest zdefiniowana, nie jest prawem europejskim i jest to tylko wzmianka. Te kwestie są pozostawione państwom członkowskim. Jest to próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw przez instytucje europejskie i o tym trzeba przypominać i to trzeba powtarzać - dodał.

Czytaj także:

Rozmówca wskazał w tym miejscu na negatywną rolę części mediów w tym zakresie. - Od wielu tygodni widzimy olbrzymią zaciekłość mediów. Powinny pokazywać one całą głębię sporu, ale część z nich działa jak aktywiści polityczni i część dziennikarzy otwarcie uczestniczy w demonstracjach - podkreślił.

W audycji również o aresztowaniu Sławomira Nowaka i powstaniu ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Witold Waszczykowski (PiS)
Data emisji: 25.07.2020
Godzina emisji: 15.33

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bosak: UE ma mocno ideologiczne rozumienie terminu tzw. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 08:13
- Żadne środki finansowe nie zostały zaproponowane Polsce bezwarunkowo. W konkluzji szczytu zapisano wprost, że będziemy je otrzymywać, ale pod pewnymi warunkami. Pierwszym z nich jest stworzenie mechanizmu oceniania "praworządności" oraz akceptacja celu neutralności klimatycznej w horyzoncie 2050 roku - powiedział Krzysztof Bosak z Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowego szczytu premierów nie będzie". Europoseł PiS o rezolucji PE ws. unijnego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 18:02
- Parlament Europejski będzie próbował coś wynegocjować z Komisją Europejską, ale nie będzie nowego szczytu premierów. UE jest w kryzysie i im szybciej uwolnimy środki finansowe z różnych programów europejskich, tym szybciej te środki trafią do poszczególnych krajów i tym szybciej pokonamy kryzys - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego". Prof. Jackowski o pakiecie finansowym UE

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 16:09
- Ważne jest to, że Parlament Europejski podobnie jak głowy państw negocjujące kompromis, wyraża dużą satysfakcję z tego, że środki zostały wynegocjowane. Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego, co wystarczy poprawić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Jackowski z Kancelarii DSK w Poznaniu.
rozwiń zwiń