X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Diabeł tkwi w szczegółach". Dr Bonikowska o negocjacjach ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 11:39
-  Pochwalić się można samym zawarciem porozumienia i zgodą na uruchomienie tak dużych środków. Mówiliśmy o budżetach UE na poziomie rocznym ok. 175 mld euro. Teraz mamy zwiększenie tych środków - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska (CSM).
Dr Małgorzata Bonikowska
Dr Małgorzata Bonikowska Foto: PR24/MS

Rozmowa dotyczyła ustaleń w ramach szczytu UE ws. unijnego budżetu na lata 2021-2027. - Mogę go oceniać z punktu widzenia eksperta. To na tyle dobry kompromis, że każde z 27 państw przywiozło coś, czym może się pochwalić. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Ograniczenia wydatków w obszarze ochrony zdrowia czy innowacjach nie są dla nas dobre. Mamy cięcia także w badaniach naukowych, co wróży niedobrze - oceniła dr Małgorzata Bonikowska.

Posłuchaj
22:06 PR24_MPLS 2020_07_25-11-06-46.mp3 Dr Małgorzata Bonikowska ocenia negocjacje Unii Europejskiej ws. budżetu na lata 2021-2027 (Temat Dnia/Gość PR24)
Bogdan Rzońca 1200.JPG
"Nowego szczytu premierów nie będzie". Europoseł PiS o rezolucji PE ws. unijnego budżetu

- Pochwalić się można samym zawarciem porozumienia i zgodą na uruchomienie tak dużych środków. Mówiliśmy o budżetach UE na poziomie rocznym ok. 175 mld euro. To wynikało z bariery, którą stawiały państwa członkowskie. Teraz mamy zwiększenie tych środków, co jest wynikiem podwyższenia głównego budżetu, jak i dołączenia do niego Funduszu Odbudowy - zwróciła uwagę.

Czytaj także:

Rozmówczyni wskazała również na konieczność zadłużenia państw członkowskich. - Mamy także konieczność szybkiego uruchomienia tych środków, co oznacza konieczność wspólnego zadłużenia się UE na rynkach finansowych. To związuje państwa członkowskie na wiele lat i to bardzo ważna wiadomość dla krajów o gorszej kondycji finansowej. Mówi się o płacach nawet do roku 2058 - wyjaśniła.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Łukasz Sobolewski 
Gość: dr Małgorzata Bonikowska (CSM)
Data emisji: 25.07.2020
Godzina emisji: 11.06

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciejewski: rząd Zjednoczonej Prawicy jest skuteczny

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 16:14
- Rząd Zjednoczonej Prawicy jest na tyle skuteczny, że domaga się własnych interesów. Również do Węgier trafi przekaz, że Polacy są po tej samej stronie. Oby ta przyjaźń polsko-węgierska trwała nawet, gdyby na stanowisku premiera Węgier zabrakło Orbana - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski, publicysta "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą zainwestowane w dobre projekty". Minister funduszy o środkach z budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 07:57
- Nasz kraj jest największym beneficjentem środków europejskich, trudno więc mówić, że Polska nie będzie mogła skorzystać ze wszystkich środków. Możemy być spokojni, że przyznane Polsce środki będą zainwestowane w dobre projekty - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przewidujemy duże inwestycje w polską kulturę". Jarosław Sellin o wykorzystaniu funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 07:50
- Prowadzimy bardzo poważne inwestycje, a na polską kulturę trafi istotna kwota. Przykładowo aż 750 mln złotych będzie przeznaczone tylko na Muzeum Historii Polski. Dużych inwestycji będzie sporo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń