X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego". Prof. Jackowski o pakiecie finansowym UE

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 16:09
- Ważne jest to, że Parlament Europejski podobnie jak głowy państw negocjujące kompromis, wyraża dużą satysfakcję z tego, że środki zostały wynegocjowane. Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego, co wystarczy poprawić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Jackowski z Kancelarii DSK w Poznaniu.
Budynek Parlamentu Europejskiego
Budynek Parlamentu EuropejskiegoFoto: RossHelen/ Shutterstock

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat ustaleń szczytu UE. - Rezolucja PE jest niewiążąca prawnie, ale wskazuje miejsce, w którym są niepokoje. PE jest ciałem, które musi wyrazić zgodę na uchwalenie wieloletnich ram finansowych i poszczególnych budżetów. Inne ciała muszą przekonać go do swoich racji. Jesteśmy teraz w środku dialogu pomiędzy tymi ciałami - ocenił prof. Michał Jackowski.

Piotr-Wawrzyk-PR1-1200.jpg
Wiceszef MSZ: takie rezolucje PE przyjmował w każdej perspektywie finansowej, to nic niezwykłego

Kluczowa kwestia

- Dyskusja trwa od dłuższego czasu. Nie niepokoiłbym się tym, że stanowiska się ucierają, bo jest to normalne. Z drugiej strony warto wsłuchać się w oczekiwania PE. Ważne jest również to, że PE podobnie jak głowy państw negocjujące kompromis, wyraża dużą satysfakcję z tego, że środki zostały wynegocjowane. Dominuje poczucie, że osiągnięto coś dobrego, co wystarczy poprawić - zwrócił uwagę.

Posłuchaj
23:59 PR24_MPLS 2020_07_24-15-32-45.mp3 Prof. Michał Jackowski o ustaleniach szczytu dot. unijnego budżetu (Temat Dnia/Gość PR24) 

- Unia Europejska została skonstruowana w taki sposób, by kompetencje PE zostały poszerzane. Z pewnością zaznacza on, by liczyć się z jego stanowiskiem, ale pamiętajmy, że nie jest to jednolity Parlament, ale składa się z wielu różnych poglądów na różne sprawy. Ich pogodzenie jest dużym wyzwaniem - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem rozmówcy "opozycja najbardziej nagłaśnia kwestię praworządności i tym kierują się europarlamentarzyści polscy, ale wydaje mi się, że w UE nie jest to najważniejsza kwestia. Po raz pierwszy UE wspólnie się zadłużyła. Środki dot. odbudowy UE po kryzysie po raz pierwszy nie będą pochodzić ze środków własnych, ale UE wychodzi na rynki kredytowe. Każdy kraj, w tym Polska będzie miał udział w tym długu".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Michał Jackowski (Kancelaria DSK)
Data emisji: 24.07.2020
Godzina emisji: 15.32

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kubeł zimnej wody dla krytyków premiera". Publicysta o sukcesie negocjacji ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 09:44
- Do podziału były bardzo duże pieniądze. Premier Mateusz Morawiecki uzyskał wszystko co mógł. Z punktu widzenia polskich interesów nie dało się wycisnąć więcej i jest to kubeł zimnej wody dla jego krytyków - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski (TVP). Gośćmi audycji byli również Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") i Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parlament Europejski żąda zmian w budżecie UE. Znamy projekt rezolucji w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:00
Zwiększenie wielkości unijnego budżetu na najbliższych siedem lat oraz zaostrzenie zapisów dotyczących praworządności i finansów ze wspólnej kasy - takie mają być postulaty Parlamentu Europejskiego. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała projekt rezolucji w tej sprawie przygotowany przez chadeków, socjalistów, liberałów, zielonych i zjednoczoną lewicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: w sprawie praworządności obowiązuje status quo, czyli procedury traktatowe

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:45
W sprawie praworządności jest status quo, czyli nic się nie zmieniło - obowiązują procedury traktatowe - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller, oceniając konkluzje zakończonego we wtorek szczytu UE.
rozwiń zwiń