X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bonikowska: to wielkie zwycięstwo Unii Europejskiej jako projektu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 14:50
- To porozumienie wiąże na wiele lat wszystkie 27 państw. Mają one nie tylko wspólny budżet ogólny na najbliższe 7 lat. Mają również fundusz odbudowy. Na wiele lat są też zaciągane wspólne pożyczki. To wielkie zwycięstwo Unii jako projektu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Szczyt UE w Brukseli
Szczyt UE w Brukseli Foto: PAP/EPA/JOHN THYS / POOL

Zgodnie z porozumieniem zawartym we wtorek nad ranem w Brukseli, Polska ma pozyskać w ramach funduszu odbudowy ponad 124 mld euro w grantach, a łącznie z uprzywilejowanymi pożyczkami - 160 mld euro.

Porozumienie zakłada powołanie funduszu odbudowy o wartości 750 mld euro. Z tej sumy 390 mld euro będą stanowiły granty, a 360 mld euro - pożyczki.

morawiecki_1200.jpg
"Takiej kwoty nigdy wcześniej nie było". Premier o środkach UE wynegocjowanych dla Polski

Czytaj także:

Zdaniem dr Małgorzaty Bonikowskiej rozwiązania przyjęte na szczycie Unii Europejskiej "to wielkie zwycięstwo Unii jako projektu".

- To porozumienie wiąże na wiele lat wszystkie 27 państw. Mają one nie tylko wspólny budżet ogólny na najbliższe siedem lat, ale mają jeszcze bardzo szybko uruchamiany fundusz odbudowy. Na wiele lat są też zaciągane wspólne pożyczki - zaznaczyła rozmówczyni PR24. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
13:30 PR24_MPLS 2020_07_21-14-15-35.mp3 Dr Małgorzata Bonikowska o szczycie UE (Temat dnia)

 

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Małgorzata Bonikowska

Data emisji: 21.07.2020

Godzina: 14.15

Czytaj także

Janusz Kowalski: nie ma zgody na to, by oddawać część suwerenności urzędnikom w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 16:00
- Nie musimy się śpieszyć. Pamiętajmy, że unijny budżet, który w tej chwili obowiązuje jest dla Polski korzystny, więc twarde stanowisko wzmacnia naszą sytuację - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Grabowska o rozmowach ws. budżetu UE: mamy dobrego negocjatora, premier radzi sobie znakomicie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 19:30
- Przywódcy państw członkowskich rozmawiają ze sobą, przekonują się, ale i walczą o pieniądze sięgając po różne metody. Toczy się gra interesów - powiedziała prof. Genowefa Grabowska, ekspert ds. prawa międzynarodowego.
rozwiń zwiń