X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Tylko w rosyjskich archiwach leży prawda". Historyk o przebiegu Obławy Augustowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 18:56
W niedzielę w Gibach na Suwalszczyźnie zostanie upamiętniona 75. rocznica Obławy Augustowskiej, zwanej "małym Katyniem". Jest ona uznawana za największą niewyjaśnioną zbrodnię popełnioną na Polakach po II wojnie światowej. O tym wydarzeniu mówił historyk Piotr Dmitrowicz.
Piotr Dmitrowicz
Piotr DmitrowiczFoto: PR24

W lipcu 1945 r. oddziały Armii Czerwonej przy pomocy Ludowego Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy i współpracowników Urzędu Bezpieczeństwa przeprowadziły szeroko zakrojoną akcję pacyfikacyjną na terenie Puszczy Augustowskiej i jej okolic, określanej mianem Obławy Augustowskiej.

Giby obława augustowska FREE 1200_660.jpg
75-lecie obławy augustowskiej. Prezes IPN: zbrodnia, która dobrze ilustruje działania Sowietów
Posłuchaj
21:14 PR24_AAC 2020_07_18-18-06-33.mp3 Piotr Dmitrowicz o wydarzeniach związanych z Obławą Augustowską ("Temat dnia/Gość PR24")

Oddziały sowieckie przetrząsały lasy i wsie, aresztując podejrzanych o kontakty z polską partyzantką niepodległościową.  W sumie zatrzymano kilka tysięcy osób, część z nich więziono i poddawano brutalnemu śledztwu. Ok. 600 osób nigdy nie powróciło do domów i do dziś nie są znane ich losy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Piotr Dmitrowicz, historyk
Data emisji: 18.07.2020
Godzina emisji: 18.06

ipn.gov.pl/Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Instytut Arolsen Archives. 30 mln dokumentów przedstawiających losy ofiar II WŚ

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 05:59
Poszukiwanie krewnych i potomków więźniów obozów koncentracyjnych. To główny cel działalności Instytutu Arolsen Archives w niemieckiej miejscowości Bad Arolsen. W audycji "Konfrontacje idei" rozmowa z Anną Meier-Osiński, reprezentującą instytut, która opowiedziała o bogactwie jego zasobu, a także o wystawie i kampanii #StolenMemory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przez lata był zapomniany i nieznany". Piotr Dmitrowicz o Janie Karskim

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:30
- Przez całe lata, do premiery filmu "Shoah" w 1985 roku, historia Jana Karskiego była nieznana i zapomniana. Głównie dlatego, że za żelazną kurtyną głośno mówił co myśli o komunizmie - mówił w Polskim Radiu 24 historyk Piotr Dmitrowicz.
rozwiń zwiń