X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stefan Sękowski: Platforma Obywatelska powinna rozważyć własną identyfikację

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 14:00
- Platforma Obywatelska jest ciągle za Prawem i Sprawiedliwością, powinna rozważyć własną identyfikację, na razie jest tylko anty-PiS - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji".
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

Gość PR24 odniósł się do aktualnej sytuacji politycznej po wyborach prezydenckich i do roli mniejszych ugrupowań politycznych na polskiej scenie oraz przyszłości PO. Jego zdaniem wybory prezydenckie, w których Krzysztof Bosak osiągnął bardzo dobry wynik, należą już do historii i trzeba zająć się przyszłością.

"Przymilanie się do wyborców Bosaka"

- Politycy Konfederacji, widząc festiwal obietnic i prób przymilania się do elektoratu Krzysztofa Bosaka ze strony PiS i PO, zorientowali się, że być może mogą zrobić coś więcej i szerzej. Niewiele jednak wskazuje na to, że rolą Konfederacji będzie zastąpienie jednego z dużych ugrupowań - powiedział publicysta.


PAP Borys Budka Sejm 1200.jpg
"Rebranding" PO. Jastrzębowski: sama zmiana nazwy niewiele da, jeżeli zostaną tam starzy działacze

Podkreślił, że jeśli w liczbach bezwzględnych wciąż Polacy głosują na PiS i PO, to trudno mówić o jakimkolwiek spadku zainteresowania podziałem na dwa rywalizujące ze sobą obozy polityczne.

- Przydałyby się jakieś badania socjologiczne, na ile wyborcy Rafała Trzaskowskiego identyfikują się z nim i programem PO. Na pewno jednak można zakładać, że jeśli ktoś był przeciwko PiS, to naturalnie kierował się w stronę Rafała Trzaskowskiego - mówił Stefan Sękowski.


Posłuchaj
23:24 _PR24_AAC 2020_07_17-11-34-06.mp3 S. Sękowski o przyszłości PO ("Gość PR24")

 

"Taktyka na wrzenie"

Zauważył przy tym, iż taktyka podgrzewająca i podtrzymująca stan wrzenia politycznego, jest szansą dla PO i Borysa Budki, który dzięki temu może utrzymać władzę w tej partii.

- Obóz rządzący jednak grał w kampanii wyborczej dużo bardziej agresywnie niż opozycja, włączając w to TVP. Na pewno konflikt jednak napędza obie formacje i obie będą się go trzymać - podkreślił gość PR24.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Stefan Sękowski (publicysta, "Nowa Konfederacja")

Data emisji: 17.07.2020

Godzina: 11.36

Czytaj także

Anna Sarzyńska: Andrzej Duda jest politykiem koncyliacyjnym, nie dąży do konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 19:00
- Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji. Końcówka kampanii wyborczej była ostra, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mniejsze formacje polityczne nie chcą iść z nią pod rękę". Marek Tejchman o PO

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 09:30
- Zwycięstwo Andrzeja Dudy sprawiło, że to nie PO, a PiS będzie narzucało narrację polityczną na najbliższe lata - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Tejchman. Gościem audycji był też red. Michał Płociński.
rozwiń zwiń