X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kuźmiuk o wyborach: dostrzeganie niedemokratycznych procedur to obrażanie się na rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 17:10
- 70-procentowa frekwencja. Zwycięzca zdobył blisko 10,5 mln głosów, przegrany - 10 mln. Jeżeli ktokolwiek upatruje w tym wyniku jakichś niedemokratycznych procedur, to oznacza, że obraża się na rzeczywistość - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

W czwartek w komisji wolności obywatelskich odbędzie się głosowanie w sprawie raportu o sytuacji w Polsce. Sprawozdanie krytycznie odnosi się do stanu praworządności w kraju. 

Antoni Dudek 1200.JPG
Prof. Dudek o wyborach prezydenckich: udało się uniknąć kryzysu wokół uznania wyniku

Posłuchaj
11:43 [PR24]PR24 (mp3) 15 lipiec 2020 16_35_25.mp3 Zbigniew Kuźmiuk: demokracja w Polsce kwitnie (Rozmowa PR24)

 Rezolucja "oparta na fake newsach"

- Nie ulega wątpliwości, z jego treści dobitnie to wynika, że treści raportu pochodzą z Polski, były przygotowywane przez europosłów z Polski. To smutna rzeczywistość. Ten raport zapewne zostanie przyjęty. Na razie na poziomie komisji - powiedział europoseł PiS.

Jak ocenił gość PR24, "nie ma już sensu reagować na tego rodzaju rezolucje". - One są niestety oparte na zupełnych fake newsach, półprawdach, tendencyjnych, wyrwanych z kontekstu fragmentach ocen tego, co dzieje się w Polsce - komentował.

- Dobrym podsumowaniem sytuacji w Polsce, jeśli chodzi o stan demokracji, są wybory prezydenckie - mówił Zbigniew Kuźmiuk. - W każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej 70-procentowa frekwencja i wynik 51 do 49 proc. świadczyłby o tym, że obydwaj kandydaci mieli równe szanse i wygrał, można powiedzieć rzutem na taśmę, ten lepszy - ocenił.

Czytaj więcej:

"Demokracja w Polsce kwitnie"

- Zwycięzca zdobył blisko 10,5 mln głosów, przegrany - 10 mln. Jeżeli ktokolwiek upatruje w tym wyniku jakichś niedemokratycznych procedur, to oznacza, że obraża się na rzeczywistość - podkreślił polityk. 

Jak mówił Zbigniew Kuźmiuk, dla oponentów politycznych obozu rządzącego "demokracja jest wtedy, kiedy wygrywają partie polityczne reprezentujące opozycję lub ich kandydat".

- Jeżeli wygrywa ktokolwiek inny, to nie mamy do czynienia z demokracją, tylko "dyktaturą, zamachem na demokrację, ograniczeniem praw, wolności" i tak dalej. Cały świat widzi, że jest inaczej. Demokracja w Polsce kwitnie - podkreślił na antenie PR24.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS

Data emisji: 15.07.2020

Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/ms, PAP

Czytaj także

"PO podtrzymuje temperaturę sporu politycznego". Dr Maciej Onasz o protestach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 14:15
- Strona opozycyjna po wyborach chce pokazać, że jest aktywna, dalej skupiać na sobie uwagę, szczególnie dziesięciu milionów własnych wyborców z II tury wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń