X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Gil o tych, którzy kontestują Polskę Wschodnią: róbcie tak dalej, ten region to zapamięta

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:22
- Pamiętamy o tym, jak nas traktowano, jak o nas mówiono. Im więcej tego typu głosów, tym większa petryfikacja na ścianie wschodniej pewnych postaw i pewnych poglądów - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Głosowanie w jednym z lokali wyborczych w Rzeszowie
Głosowanie w jednym z lokali wyborczych w RzeszowieFoto: Grzegorz Bukala/REPORTER

Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich w woj. lubelskim, uzyskując 66,31 proc. głosów. Na Podkarpaciu zdobył 70,92 proc. głosów, a w innym wschodnim województwie, podlaskim - 60,14 proc.

Posłuchaj
23:07 PROF. aNDRZEJ GIL 14 lipiec 2020 13_33_54.mp3 Prof. Andrzej Gil o wyborach we wschodnich województwach (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

"Żadna elita nie będzie nam mówiła, jak mamy żyć i jak myśleć"

Prof. Andrzej Gil, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podkreślił, że "mentalnie i kulturowo jest częścią wschodniego pasa".

Ocenił, że ci, którzy utyskują na wynik wyborów w tej części kraju "totalnie nie rozumieją, czym jest Lubelszczyzna, czym jest Podkarpacie dla Polski". - To w tym momencie tak naprawdę jedyna równowaga. To miejsce, gdzie jakieś wartości, nawet wśród "Januszów i Grażynek" silnie przetrwały - ocenił. 

- To zasiedziałe od wieki wieków społeczności, gdzie tradycja została zachowana. Nasi przodkowie walczyli w powstaniach i partyzantce. Żadna elita nie będzie nam mówiła, jak mamy żyć i jak myśleć. Wiemy swoje - powiedział gość PR24.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap wybory prezydenckie  1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Tak głosowano w poszczególnych województwach

Czytaj więcej:

"Petryfikacja" na ścianie wschodniej

- To wezwanie do tych, którzy kontestują Polskę Wschodnią: róbcie tak dalej, a Polska Wschodnia to zapamięta - mówił politolog z KUL. - Pamiętamy o tym, jak nas traktowano, jak o nas mówiono - dodał. Zaznaczył, że ma to przełożenie na politykę.

- Im więcej tego typu głosów, tym większa petryfikacja na ścianie wschodniej pewnych postaw i pewnych poglądów - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Andrzej Gil (politolog)

Data emisji: 14.07.2020

Godzina emisji: 13.33

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fogiel: Andrzej Duda będzie prezydentem z najmocniejszym mandatem do rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 08:30
– Wszystko wskazuje na to, że pana prezydenta poparło ponad 10 mln Polaków. Żaden prezydent nie został wybrany przez tak ogromną rzeszę obywateli – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń