X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bartosz Rydliński: ewentualne protesty wyborcze nie odwrócą wyniku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 21:13
- Widzimy, że ta różnica jest na tyle potężna, że nawet potencjalne protesty wyborcze raczej nie odwrócą wyniku wyborczego - uważa dr Bartosz Rydliński, politolog z Centrum Daszyńskiego i UKSW. Gość Polskiego Radia 24 podsumował wynik wyborów prezydenckich. Różnica między oboma kandydatami wyniosła ponad 422 tys. głosów.
nz głosowanie w Rewalu podczas II tury wyborów prezydenckich
n/z głosowanie w Rewalu podczas II tury wyborów prezydenckichFoto: PAP/Marcin Bielecki

Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów. Andrzej Duda otrzymał 51,03 proc. głosów w ponownym głosowaniu w wyborach prezydenckich - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie danych z 100 proc. obwodów.

Gość PR24 mówił o dynamice wyborczej i początkowej dramaturgii, która ostatecznie zakończyła się dość wyraźną wygraną urzędującego prezydenta.

Posłuchaj
17:03 RYDLIŃSKI.mp3 13.07.2020 dr Bartosz Rydliński: W II turze wyborów prezydenckich mamy do czynienia z pewnym plebiscytem i różnice głosów są zazwyczaj niewielkie. (Temat Dnia / Gośc PR24)

 

 - Najpierw było ok. 1 proc. różnicy, aż nagle przewaga zaczęła rosnąć. Ostatecznie zakończyło się podobnym wynikiem jak Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim 5 lat temu - relacjonował politolog.

- Widzimy, że ta różnica jest na tyle potężna, że nawet potencjalne protesty wyborcze raczej nie odwrócą wyniku wyborczego - dodał.

urna 1200.jpg
"Nie będzie to zmasowana akcja". Prof. Reginia-Zacharski o zapowiedzi protestów wyborczych

"Plebiscyt" w II turze

W opinii dr. Bartosza Rydlińskiego Andrzej Duda niebawem otrzyma uchwałę, która toruje mu drogę do zaprzysiężenia przed polskim parlamentem i rozpoczęcia drugiej 5-letniej kadencji jako pierwszego obywatela Rzeczypospolitej.

Gość podkreślał wysoką frekwencję i tłumaczył słuchaczom, jaki miała wpływ na wyniki wyborów. - W II turze wyborów prezydenckich mamy do czynienia z pewnym plebiscytem, te różnice są zazwyczaj niewielkie - zakończył politolog z UKSW.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Grzybowski
Gość: dr Bartosz Rydliński (politolog, Centrum Daszyńskiego, UKSW)
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 20.06

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bielan: Andrzej Duda i obóz Zjednoczonej Prawicy mają niezwykle silny mandat do rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 18:10
- W nas nie powinno być triumfalizmu - jesteśmy stroną zwycięską, a przegrani powinni zaakceptować fakt, że przegrali. W inny sposób nie da się zakopywać powoli tych rowów pomiędzy nami - stwierdził w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, europoseł i rzecznik sztabu prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie będzie to zmasowana akcja". Prof. Reginia-Zacharski o zapowiedzi protestów wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:10
- Nie wydaje mi się, żeby doszło do sytuacji, że Sąd Najwyższy uzna wybory prezydenckie jako nieważne - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog (Uniwersytet Łódzki). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Atmosfera konfliktu będzie podsycana". Publicysta o protestach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 19:52
- Część środowisk politycznych w Polsce obraziła się na naród, twierdząc, że ten źle wybiera, niestety wynik wyborów będzie kwestionowany, jednak przewaga Andrzeja Dudy jest na tyle duża, że nie wpłyną one na wynik - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). W "Debacie dnia" wziął udział również Tomasz Walczak ("Super Express").
rozwiń zwiń