X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Rozpłochowski: tylko Andrzej Duda jest gwarantem bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 14:36
- Życzmy sobie by sojusz polsko-amerykański trwał jak najdłużej, bo on zapewnia nam bezpieczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, legenda śląskiej Solidarności. Gośćmi audycji byli też: Andrzej Michałowski i Wojciech Borowik.
Andrzej Duda (L) i Donald Trump (P) podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu
Andrzej Duda (L) i Donald Trump (P) podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu Foto: Evan El-Amin/shutterstock

Stany Zjednoczone 4 lipca obchodzą Dzień Niepodległości (Independence Day). W tym roku jest to święto inne niż zwykle. Ambasada USA w Polsce poprosiła swoich dyplomatów, aby we własnym zakresie nagrali swoje refleksje nie tylko na temat wolności, ale też relacji polsko-amerykańskich. Wspominają też polskich bohaterów, którzy walczyli o niepodległość USA.

"Instalacja wolności w Gdańsku"

Andrzej Rozpłochowski, legenda śląskiej Solidarności, powiedział, że od kiedy znalazł się na emigracji w USA, przez wszystkie przeżyte tam lata, 4 lipca uznaje za jedno z najpiękniejszych świąt. - Zupełnie inaczej świętowane niż u nas, bo nie ma jednej centralnej uroczystości, ale w każdej lokalnej miejscowości trwają rodzinne zabawy i gry. To miłe, wciągające i budujące więzi międzyludzkie - powiedział.

flaga trump mid-epa08524038 1200.jpg
"Diagnoza Donalda Trumpa jest poniekąd słuszna". Mateusz Piotrowski o wystąpieniu prezydenta USA

Andrzej Michałowski, działacz opozycji antykomunistycznej z Gdańska, przybliżył gdańskie obchody 4 lipca. Przypomniał, że zbudowano wysoką na dwa metry instalację dwóch postaci pokazującą Jana Pawła II rozmawiającego z Ronaldem Reganem o wolności. - Składaliśmy pod tą instalacją kwiaty, a dziś właśnie w święto niepodległości w USA - powiedział. Dodał, że co roku dzięki temu pomnikowi, mieszkańcy wiedzą gdzie mogą się wspólnie spotkać.

"Amerykanie wspierali naszą wolność"

Posłuchaj
21:31 _PR24_AAC 2020_07_04-13-36-51.mp3 A. Rozpłochowski, A. Michałowski, W. Borowik ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa dodał, że USA i społeczeństwo amerykańskie, zrobiło bardzo dużo dla Polski i o tym, jak zaznaczył, nie wolno zapomnieć. - Amerykanie wspierali rozgłośnię radiową Wolna Europa, która nadawała prawdziwe informacje dzięki którym mogliśmy wiedzieć co działo się na świecie. - powiedział.

Przypomniał, że w 1990 roku Amerykanie wsparli naszą kampanię samorządową. Dziś dzięki prezydentowi Donaldowi Trumpowi jak zauważył, możemy się czuć bezpiecznej, a gwarantem bezpieczeństwa są: prezydent Andrzej Duda i amerykańskie wojska w Polsce.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Michałowski, Wojciech Borowik (działacze opozycji antykomunistycznej)

Data emisji: 04.07.2020

Godzina: 13.33

Czytaj także

"Będzie więcej żołnierzy i sprzętu, to korzystne rozwiązania". Jan Parys o rozmowach Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 11:56
- Na pewno będzie zwiększona obecność, jeśli chodzi o liczbę żołnierzy USA w Polsce, o ilość sprzętu, mają być przebazowane samoloty. Myślę, że to się będzie wiązało z inwestycjami w infrastrukturę, w zaplecze armii amerykańskiej w Polsce. Do  Polski ma być też przerzucone dowództwo jednej dywizji. To są wszystko korzystne rozwiązania - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. bezpieczeństwa Jan Parys, odnosząc się do spodziewanych efektów rozmów Duda-Trump.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydmuszka bez żadnych konkretów". Piotr Cywiński o programie Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:35
- Program wyborczy kandydata PO na prezydenta jest życzeniowy - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński z "Tygodnika Sieci". Gościem debaty był też Zbigniew Parafianowicz z "Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń