X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Jakóbik: zakręcenie kurka z gazem przez Rosjan, nie jest już dla Polski zagrożeniem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 12:30
- Już teraz możemy sprowadzać gaz spoza Rosji i poradzić sobie bez naszego wschodniego sąsiada. To Rosjanie muszą się zastanowić co zaproponować Polakom by chcieli z nimi współpracować - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, red. naczelny portalu BiznesAlert.pl
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24

O niezależności energetycznej Polski, mówił gość PR24. Przypomniał, że gazoport w Świnoujściu będzie rozbudowywany, by zwiększyć jego możliwości. W tej sprawie została podpisana odpowiednia umowa. Powstanie też nowy pirs, czyli nabrzeże, do którego przybijać będą mogły kolejne statki. 

- Trwa jednocześnie budowa Baltic Pipe, nie mamy już więc zagrożenia egzystencjalnego. Zakręcenie kurka z gazem przez Rosjan nie będzie dla nas zagrożeniem, bo gaz możemy kupować z różnych kierunków - mówił ekspert. Jak dodał, pełna wolność wyboru da najlepszą możliwą cenę gazu.


duda 1200 pap.jpg
Prezydent: w tym roku przeciętna rodzina zapłaci za gaz mniej o 1760 zł

"Czy chcemy finansować rosyjskie czołgi?"

Posłuchaj
18:01 _PR24_AAC 2020_07_04-11-39-53.mp3 W. Jakóbik o niezależności energetycznej ("Gość PR24")

 

Przypomniał, że kończy się umowa na dostawy gazu z Gazpromem. - Na pewno nie będzie już takiej umowy jak ta, którą mieliśmy z Rosjanami, ale kierunek rosyjski jest do rozważenia. To jest decyzja polityczna i pytanie czy chcemy finansować rosyjskie czołgi - podkreślił Wojciech Jakóbik.

Podkreślił, że rosyjski gaz może uzupełnić ofertę w Polsce, ale to Rosjanie muszą pójść na ustępstwa i zaoferować nam dobrą, rynkową cenę. Przypomniał też, że w wyniku arbitrażu, Gazprom musi oddać PGNiG 6 mld zł za nadpłaconej przez Polskę kwoty za gaz. To efekt wyroku sądu w Sztokholmie, który uznał, że nasze państwo przepłacało za gaz płynący z Rosji.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: Wojciech Jakóbik (portal BiznesAlert.pl)

Data emisji: 03.07.2020

Godzina: 11.40

Czytaj także

Piotr Naimski: żaden kolejny dolar z Polski nie powinien trafić do rosyjskiego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 08:30
- Wpływy do budżetu Rosji pochodzą głównie ze sprzedaży gazu i ropy naftowej. Pieniądze z polskiego kontraktu są używane na finansowanie rakiet, którymi Rosjanie grożą Polsce z Kaliningradu - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. energetycznej infrastruktury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Normalizujemy stosunki, czekamy na zwrot 1,5 mld dolarów". Prezes PGNiG o relacjach z Gazpromem

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 08:00
- Pozostaje jeszcze zwrot za nadpłacony gaz, w sumie 1,5 mld dolarów, które Rosjanie muszą przelać do 1 lipca - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń