X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czeka nas przejście przez Morze Czerwone". Prof. Andrzej Gil o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 16:15
- Nie chcę być prorokiem, ale większe szanse w II turze wyborów ma prezydent Andrzej Duda. Rafałowi Trzaskowskiemu będzie ciężko odrobić 13 proc. starty mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z KUL. 
Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Kwidzynie
Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Kwidzynie Foto: PAP/Adam Warżawa

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,78 proc. obwodów do głosowania. Andrzej Duda ma w nich 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., a Szymon Hołownia - 13,85 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak - 6,75 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 proc., Robert Biedroń - 2,21 proc. Inni kandydaci nie przekroczyli 0,3 proc. głosów.

Wybory prezydenckie głosowanie 1200 PAP.jpg
Prof. Domański: Polacy nauczyli się, że mogą mieć wpływ na decyzje władzy

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że ostateczny wynik wyborów nie jest jeszcze przesądzony. - Czeka nas przejście przez Morze Czerwone. Stawka dla obydwu obozów politycznych jest ogromna. Można zacytować, że "bój to będzie ostatni". Chciałbym, żeby "za dwa tygodnie" było już, by ten czas jak najszybciej minął. Emocje będą ogromne, będziemy niejako zmuszani do przyjęcia tego ładunku. Niczego nowego w sensie merytorycznym już nie będzie, wszystko zostało już powiedziane. Natomiast nie zostało jeszcze powiedziane, jak będziemy obserwowali ekwilibrystykę z obydwu stron, zohydzanie przeciwnika. Już się martwię, już mnie to męczy. Perspektywa dwóch tygodni w takiej rzeczywistości napawa mnie lękiem - powiedział prof. Andrzej Gil.  


Posłuchaj
16:32 Gil.mp3 Prof. Andrzej Gil o kampanii wyborczej (Temat dnia/Gość PR24)

 

Politolog podkreślił, że nie chce bawić się w proroka, ale jego zdaniem większe szanse na wygraną w II turze ma prezydent Andrzej Duda. - Już z racji tego, że urząd daje mu pewne możliwości, nie da się tego oddzielić od działań kandydata. Prezydent RP ma niewiele kompetencji i za niewiele spraw odpowiada. Natomiast prezydent Warszawy odpowiada za Warszawę. Dla Rafała Trzaskowskiego będzie to stanowiło obciążenie, bo chodzi o konkretne problemy. Każda sprawa może być wyciągnięta, każdy drobiazg może być rozdęty do wielkości balonu. Każdy błąd w kampanii wyborczej zostanie bezlitośnie wytknięty. Intuicja podpowiada mi, że zwycięży prezydent Andrzej Duda. Rafałowi Trzaskowskiemu będzie bardzo ciężko odrobić 13 proc. straty - tłumaczył prof. Gil. 

Czytaj także:


Frekwencja, według cząstkowych danych PKW, wyniosła 64,4 procent.  - Przyczyniły się do tego emocje i społeczna polaryzacja, która zmusza nas do określenia się, żebyśmy dali upust emocjom. Wybory są swoistym wentylem bezpieczeństwa, poprzez głosowanie ludzie oczyszczają się z emocji, rozładowują frustrację. Im większa polaryzacja i złość społeczna, tym większa aktywność przy urnach - podsumował gość Polskiego Radia 24. 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. 

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Andrzej Gil (KUL)
Data emisji: 29.06.2020
Godzina emisji: 15.09

PR24

Czytaj także

Prof. Zaleśny: Trzaskowski przed II turą będzie pokazywał, że jest anty-PiS-em

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 14:24
- Rafał Trzaskowski pewnie będzie budował przekaz, że jest klasycznym anty-PiS-em, aby zebrać wszystkich, którzy nie głosowali za Andrzejem Dudą. W tym kierunku będzie zmierzać jego strategia, co już wczoraj po części pokazał - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń