X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wchodzą w fazę konfliktu z krajami anglosaskimi". Ekspert o Chinach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 11:20
- Chiny są bardzo dobrze zorganizowane co powoduje, że będą zajmować strategiczne miejsca na świecie by być o krok przed USA. To nowe rozdanie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Paweł Kowalski z Uniwersytetu SWPS.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Mirko Kuzmanovic

Gość PR24 odniósł się między innymi do chińskiego raportu w którym oceniono, że w związku z pandemią koronawirusa Chiny mierzą się z największą falą globalnej niechęci od wydarzeń na placu Tiananmen w Pekinie w 1989 roku – podała agencja Reutera, cytując anonimowe źródła.

Podsycane przez Stany Zjednoczone nastroje antychińskie mogą w najgorszym wypadku doprowadzić do zbrojnej konfrontacji pomiędzy ChRL a USA – stwierdzono w raporcie, który według źródeł ministerstwo bezpieczeństwa państwowego przedstawiło na początku kwietnia najwyższym przywódcom kraju, w tym prezydentowi Xi Jinpingowi.

lotnisko-chiny-eastnews-1200.jpg
Otwarcie granic zewnętrznych UE. Decyzja ambasadorów krajów Wspólnoty odłożona

"Niedostępne usługi"

Posłuchaj
18:48 _PR24_AAC 2020_06_28-10-39-19.mp3 Dr P. Kowalski o Chinach ("Temat dnia/Gość PR24")

 

- To jest zagrożenie nie tylko dla chińskiej gospodarki, ale i dla całego świata. Chiny wchodzą w okres skonfliktowania się z krajami anglosaskimi. Trzeba pamiętać, że swoją walutę opierają na dolarze, więc gdyby Donald Trump doprowadził do takich sankcji jak USA nałożyły na Rosję, to pewne osoby i usługi czy banki stałyby się w Chinach niedostępnie - mówił ekspert.

Jak podkreślił, UE już musi dyskutować nad tym, by strategiczne produkcje przenosić do środka. - Ścieżka którą obrał Donald Trump by przenosić część produkcji z Chin do USA, powinna być obrana także przez Europę. Będzie to kosztowniejsze dla państw, ale może być szansą do szybkiego ich rozwoju - podkreślił dr Paweł Kowalski.


***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: dr Paweł Kowalski (SWPS)

Data emisji: 28.06.2020

Godzina: 10.39

Czytaj także

"Pekin nie będzie już tak atrakcyjny". Polityk USA o przyszłej współpracy Europy z Chinami

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 11:15
- Pandemia koronawirusa odmieni obecny model współpracy handlowej państw Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami. Pekin nie będzie już tak atrakcyjny jak dotychczas - przewiduje na łamach "The American Interest" Wess Mitchell, który w latach 2017-2019 był asystentem sekretarza stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezrobocie i apatia". Prof. Krzysztof Miszczak o Chinach po pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 20:15
- Władze w Chinach nie mają pomysłu na rozwój i nowe idee, choć władza nie jest zagrożona - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. 
rozwiń zwiń