X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nawet w kryzysie jest groźnym przeciwnikiem". Prof. Andrzej Gil o Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 16:09
- Musimy mieć świadomość, że Rosja nawet w kryzysie jest strasznie niebezpiecznym przeciwnikiem. Ale przede wszystkim musimy budować własną siłę militarną. Liczenie na czynniki zewnętrzne już kiedyś przerabialiśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z KUL. 
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Frederic Legrand - COMEO/ Shutterstock

Prezydent Rosji Władimir Putin opublikował na łamach amerykańskiego magazynu "The National Interest" artykuł na temat II wojny światowej, w którym zarzuca politykom europejskim, w szczególności w Polsce, iż chcą "zamieść pod dywan" układ monachijski z 1938 roku.

mid-epa08411219 (1).jpg
Stanisław Żaryn: Rosja wykorzystuje historię, by usprawiedliwiać swój dzisiejszy imperializm

Powrót do propagandy stalinowskiej?

Wielu komentatorów w naszym kraju artykuł rosyjskiego przywódcy komentowało, mówiąc o powrocie do stalinowskiej propagandy. 

- W Polsce są partie polityczne, które wywodzą się wprost od partii, która powstała w czasach stalinowskich. Jakoś to nikogo nie dziwi, a niektórzy nawet byli prezydentami i premierami. Więc stalinizm jest w tym sensie bronią obosieczną - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil.

putin pap 1200.jpg
Prof. Andrzej Nowak: istotą rosyjskiej polityki historycznej jest zniszczenie Polski

Jego zdaniem "Rosja im będzie słabsza, tym będzie groźniejsza". - To pewien paradoks. Ale może rzeczywiście prezydentowi Putinowi po wszystkich zmianach konstytucyjnych, które nastąpią w Rosji, zostanie tylko jedyna rzecz – agresja - powiedział profesor. 

- Na to trzeba się wewnętrznie przygotować. Bo nawet Rosja w kryzysie jest strasznie niebezpiecznym przeciwnikiem. Musimy mieć tego świadomość, ale przede wszystkim musimy budować własną siłę militarną. Liczenie na czynniki zewnętrzne już kiedyś przerabialiśmy - dodał gość PR24. 

Według niego warto również zwrócić uwagę na reakcję strony polskiej. - Po artykule Putina od razu powinien się ukazać potężny artykuł któregoś z naszych polskich polityków w tej samej gazecie, a może w jeszcze lepszej. Wiadomo, że nie w Rosji, ale w Stanach Zjednoczonych. A u nas nic takiego się nie stało. My opowiadamy we własnym gronie, jaki Putin jest zły. My to wiemy, ale 99 proc. ludzi na ziemi nie wie - podsumował Andrzej Gil. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
21:50 _PR24_AAC 2020_06_23-15-07-46.mp3 Prof. Andrzej Gil o Rosji (Temat dnia)

 

***

Audycja: "Temat Dnia / Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Andrzej Gil (KUL)
Data emisji: 23.06.2020
Godzina emisji: 15.09

PR24/bartos

Czytaj także

Dyrektor Muzeum II WŚ: reakcja Putina i Kremla będzie papierkiem lakmusowym

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 18:50
- Jeżeli te wydarzenia pozostaną bez reakcji, to jest to wyraźna prowokacja na polu bitwy historycznej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej o zdjęciu z gmachu byłej siedziby NKWD w Twerze tablic upamiętniających zamordowanych Polaków. Czy jest to prowokacja Rosjan w przeddzień 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: wojska USA w Polsce to jedyne narzędzie obrony przed zabójczymi planami Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 14:28
- Olbrzymim sukcesem Prawa i Sprawiedliwości było doprowadzenie do strategicznego sojuszu między Polską a USA wraz z obecnością wojsk amerykańskich w Polsce, broniących całej flanki wschodniej, ale przede wszystkim Rzeczpospolitej Polskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, były szef MON i marszałek senior Sejmu IX kadencji.
rozwiń zwiń