X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski: Polska potrzebuje programu inwestycyjnego i pobudzenia popytu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 20:42
- Przed nami tworzenie planu walki z recesją. Musimy mieć program pobudzenia popytu wewnętrznego i program inwestycyjny - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista prof. Witold Modzelewski. 
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Tarcza antykryzysowa 4.0 została przyjęta przez Sejm. To kolejne rozwiązanie, które ma pomóc zminimalizować skutki kryzysu ekonomicznego. 

- Działania, które w istocie kończy ta ustawa, były związane przede wszystkim z okresem daleko idących ograniczeń, jakie wprowadzała kwarantanna. Ograniczenia te musiały wpłynąć na niektóre branże; zwłaszcza te, które były objęte zakazem działalności. Zakazy, jak wiemy, są w większości zniesione - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski. 

twitter sejm free 1200 (1).jpg
Podwyżka emerytur dla ponad 70 tysięcy osób. Sejm uchwalił nowe przepisy

Ogólnoświatowa recesja 

Jak zaznaczył, "przed nami jest etap walki z recesją, czyli zjawiskiem ogólnoświatowym". Podkreślił, że Polska będzie musiała stworzyć program będący odpowiednikiem tego europejskiego – odbudowy gospodarki. 

- Ale my nie musimy odbudowywać gospodarki. Musimy mieć program pobudzenia popytu wewnętrznego i program inwestycyjny. To dopiero przed nami. Proza rządzenia nakazuje, aby teraz budowano wizję pozytywnego programu walki z recesją. Ta recesja może nam towarzyszyć kilka miesięcy, ale wychodzenie z niej będzie bardzo długie, nawet kilkuletnie - wyjaśniał profesor. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
22:56 _PR24_AAC 2020_06_21-20-06-36.mp3 Prof. Witold Modzelewski o kryzysie ekonomicznym (Temat dnia)

 

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista)

Data emisji: 21.06.2020

Godzina: 20.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza 4.0, bon turystyczny, podwyżka emerytur. Sejm przyjął ustawy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 01:10
Tarcza antykryzysowa 4.0 przyjęta przez Sejm. Posłowie pracowali nad przepisami, które w czwartek zmienili senatorowie. Sejm przyjął także prezydencką ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Przewiduje ona, że na każde dziecko w rodzinie będzie przysługiwało 500 złotych do wykorzystania w celu turystycznym. Uchwalono również ustawę w sprawie ponownego przeliczenia wysokości zaniżonych emerytur kobiet i mężczyzn z rocznika 1953.
rozwiń zwiń