X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Paweł Kowal: Polacy nie lubią monopolizacji władzy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 15:50
- Nie będę mówił, że wszystko jest źle i Polska jest w ruinie, ale polityka wymaga generalnej oceny - kraj zasługuje na zmianę. Kiedy Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, nie będzie przynajmniej skupienia władzy w jednym ośrodku - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej. 
Audio
  • Paweł Kowal w rozmowie na temat kampanii prezydenckiej ("Temat Dnia/Gość PR24")
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: PR24/MR

Tematem rozmowy była kampania prezydencka w Polsce. - Prezydent Andrzej Duda mówi coś jako prezydent i kandydat na prezydenta. Pod wieloma rzeczami mógłbym się podpisać, ale nic nie zwalnia mnie z tego, by sprawdzić, czy na pewno to zrealizował.  Miałem nadzieję, że jego prezydentura będzie zmianą generacyjną, faktyczną zmianą, a tymczasem podpisywał wszystko, co podsuwał mu rząd. Mam poczucie zawodu i nie jestem w stanie popierać jego kandydatury - przyznał Paweł Kowal. 

Rafał Bochenek 1200_.jpg
Bochenek: po podpisaniu Karty Rodziny obserwujemy olbrzymią nagonkę na prezydent

- Nie będę mówił, że wszystko jest źle i Polska jest w ruinie, ale polityka wymaga generalnej oceny i Polska zasługuje na zmianę. Kiedy Rafał Trzaskowski będzie prezydentem, nie będzie przynajmniej centralizacji władzy. Polacy nie lubią jej monopolizacji, sytuacji, gdy wszystkie klucze są w jednych rękach - dodał.

- Apeluję o to, by Sejm, rząd czy prezydent nie podlegali kierownictwu jednej partii. Uważam, że warto to zdywersyfikować, wtedy łatwiej osiągnie się to, co nazywam dobrem wspólnym. Lepsza jest różnorodność i nawet dla rządu wyjdzie to na lepsze. Nawet Jarosław Kaczyński zmieniał zdanie w sprawie wspólnej armii UE. Lepiej jest zmieniać zdanie niż trwać jak osioł przy swoim. To jest naturalne - podsumował rozmówca.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Kowal (KO)
Data emisji: 16.06.2020
Godzina emisji: 15.09

PR24/IAR/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Weryfikuje go warszawska praktyka". Publicysta o liście Trzaskowskiego do wyborców PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 11:00
- Rafał Trzaskowski próbuje pokazać się jako polityk łączący ludzi. List do wyborców PiS weryfikuje jednak warszawska praktyka, która pokazywała co innego - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gośćmi audycji byli również dr Krzysztof Karnkowski (socjolog i publicysta), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: Karta Rodziny to gwarancja harmonii i stabilności społecznej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 13:33
- Podpisana przez prezydenta "Karta rodziny" gwarantuje, że nasze społeczeństwo i państwo będą opierać się nadal o tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. To gwarancja cywilizacyjna - powiedział Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tego dokumentu odnoszą się politycy innych partii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Może być przeciwskuteczny". Marek Wróbel o liście Rafała Trzaskowskiego do sympatyków PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 12:00
- Dla wyborców konserwatywnych, ostatni list Rafała Trzaskowskiego skierowany do sympatyków PiS, jest niewiarygodny - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To świadectwo ich więzi z Polską". Jan Dziedziczak o głosowaniu Polaków mieszkających za granicą

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 17:55
- Za granicą szanuje się urząd prezydenta i głowę państwa. Jest rywalizacja związana z kampanią, ale Andrzej Duda to jednak prezydent Polski. Wiele rzeczy realizowanych w Polsce pod adresem Andrzeja Dudy, za granicą byłoby nie do pomyślenia - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą. - Cieszę się, że nasi obywatele chcą głosować, bo to ich świadectwo więzi z Polską - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie mamy tutaj żadnego przekazu". Tomasz Truskawa o kampanii Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 19:09
- Zarówno Rafał Trzaskowski, jak i PO od dawna mają problem ze zdefiniowaniem swoich generalnych celów. Raz mówili tak, a raz inaczej. Nie mamy tutaj żadnego przekazu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Hubert Biskupski ("Super Express"). 
rozwiń zwiń