X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Próba rozstrzygnięcia wyborów w pierwszej turze". Politolog o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 15:37
- Przy przekazie prorodzinnym i wątku mienia żydowskiego istnieje prawdopodobieństwo, że wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę. To mogą być głosy, które zdecydują o tym, że prezydent wygra te wybory - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Andrzej Anusz
Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 w sztabach prezydenta Andrzeja Dudy i Rafał Trzaskowskiego czas przed 28 czerwca będzie biegł szybciej, ale będzie dłuższy. - Wybory rozstrzygną się w drugiej turze, mamy przed sobą dodatkowe kilkaset godzin pasjonującej rozgrywki. Choć ostatnie dni, zwłaszcza ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, interpretuję jako próbę wygrania w pierwszej turze. Chodzi o dyskusję wokół LGBT, Karty Rodziny i sprawy restytucji mienia żydowskiego - powiedział Andrzej Anusz. 


Rafał Trzaskowski twitter 1200.jpg
"Walczy o to, by w II turze pojawili się nowi wyborcy". Prof. Sowiński o Trzaskowskim

Zwrócił również uwagę, że te tematy były do niedawna przynależne wyborcom Konfederacji. - Gdyby prezydentowi udało się ich przejąć, to wynik Andrzeja Dudy mógłby oscylować w granicach 50 proc. Istnieje jednak ryzyko, że te tematy zostaną przegrzane. Tym samym umiarkowani wyborcy prezydenta nie wezmą udziału w pierwszej turze - tłumaczył politolog. - To jest też inwestycja w II turę wyborów prezydenckich. Przy przekazie prorodzinnym i wątku mienia żydowskiego istnieje prawdopodobieństwo, że wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę. To mogą być głosy, które zdecydują o tym, że prezydent wygra te wybory - dodał dr Andrzej Anusz.

Plebiscyt anty-PiS

Politolog tłumaczył, że już teraz można zaobserwować wielką mobilizację. - Wybory prezydenckie cieszą się w Polsce największym powodzeniem. Przewiduję, że pierwsza tura może być rekordowa pod względem frekwencji. Nie oznacza to jednak, że w drugiej turze będzie jeszcze wyższa, część wyborców może zostać w domach. Rafał Trzaskowski będzie kandydatem goniącym, przed nim duża operacja polityczna i wyborcza. Dlatego będzie się odwoływał również do wyborców kandydatów opozycyjnych wobec PiS. Fundamentalne pytanie brzmi: na ile drugą turę wyborów uda mu się przekształcić w plebiscyt anty-PiS. Jeśli Trzaskowskiemu to się nie powiedzie, to prawdopodobnie Andrzej Duda zdobędzie reelekcję - podkreślił gość Polskiego Radia 24. 

Posłuchaj
22:41 Anusz.mp3 Dr Andrzej Anusz o kampanii wyborczej (Temat dnia/Gość PR24)

 

Dr Andrzej Anusz zauważył również, że Rafał Trzaskowski nie przedstawił całościowego programu. - Będzie przekazywał jego elementy, a po pierwszej turze spróbuje przejąć różne elementy z programów kandydatów, którzy odpadną. Dojdzie do próby stworzenia eklektycznego programu, co będzie bardzo ryzykowne zwłaszcza w kwestiach światopoglądowych i może nastąpić zderzenie. Trzaskowski będzie próbował odkleić się od Platformy, a sztab Dudy będzie robił wszystko, żeby mu się to nie powiodło - podsumował politolog.  

Więcej w nagraniu. 

* * *

AudycjaTemat dnia/Gość PR24

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Gość: dr Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 16.06.2020

Godzina emisji: 14.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie mamy tutaj żadnego przekazu". Tomasz Truskawa o kampanii Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 19:09
- Zarówno Rafał Trzaskowski, jak i PO od dawna mają problem ze zdefiniowaniem swoich generalnych celów. Raz mówili tak, a raz inaczej. Nie mamy tutaj żadnego przekazu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Hubert Biskupski ("Super Express"). 
rozwiń zwiń