X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jest jeden temat, który interesuje dziś Polaków najbardziej". Michał Kolanko o kampanii prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 16:00
- Najważniejszy temat, który obecnie się krystalizuje w debacie publicznej, to jak wyprowadzić Polskę z kryzysu, który objął cały świat - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Audio
  • Michał Kolanko o kampanii prezydenckiej i o tym, czym żyją Polacy ("Temat Dnia/Gość PR24")
Michał Kolanko
Michał KolankoFoto: PR24/MS

urna głosowanie wybory free sh 1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Prof. Młyńczyk: kandydaci nie ustawiają się po stronie skrajności

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. Poszczególni kandydaci łagodzą przekaz w kwestiach światopoglądowych i obyczajowych. Andrzej Duda podpisał dziś Kartę Rodziny, która ma być gwarancją świadczeń prorodzinnych i wsparcia finansowego rodziny. Prezydent podkreślał podczas wystąpienia, że zobowiązuje się "chronić rodzinę".

Rafała Trzaskowski zaproponował nowy format debaty, tzw. arenę prezydencką, w której 10 redakcji, od lewa do prawa, mogłoby zadać po 3 pytania do każdego z kandydatów.

Z kolei Szymon Hołownia ogłosił, że jako prezydent zwołałby do Rady Bezpieczeństwa Narodowego wszystkie byłe głowy państwa, Władysław Kosiniak-Kamysz chce powołać przy prezydencie Radę ds. Seniorów oraz wprowadzić ogólnopolską Kartę Seniora, Krzysztof Bosak zapewnia w rozmowie z "DoRzeczy", że nie jest prorosyjski, a Robert Biedroń chce wiedzieć, jak wygląda rządowa strategia testowania na koronawirusa i jaki jest stan przygotowań do wprowadzenia powszechnych szczepień, jak już pojawi się szczepionka.

Jacek-Liziniewicz.jpg
Jacek Liziniewicz: rodzina to sól polityki Andrzeja Dudy i PiS

"Świat medialny rozbił wiele baniek informacyjnych"

Właśnie ten ostatni temat gość Polskiego Radia 24 wskazuje jako ten, który najbardziej interesuje w tej kampanii prezydenckiej Polaków.  - Myślę, że osi sporu w tej kampanii jeszcze nie ma. Najważniejszy temat, który obecnie się krystalizuje, to jak wyprowadzić Polskę z kryzysu, który objął cały świat - wskazywał.

Wg dziennikarza "trudno mówić dziś o jednej sferze" zainteresowania opinii publicznej. - Świat medialny rozbił wiele baniek informacyjnych - mówił.

- Dla większości Polaków najważniejszym tematem jest obecnie koronawirus i to, co będzie dalej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Michał Kolanko ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 10.06.2020
Godzina emisji: 14.45

kstar

Czytaj także

"To element mobilizacji przed wyborami". Ryszard Terlecki o liście szefa PiS

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 14:09
Wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że list Jarosława Kaczyńskiego jest elementem mobilizacji przed wyborami prezydenckimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: wszystko, co umacnia rodzinę, jest godne podziwu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 15:23
- W końcu to jest odrabianie zaległości. Przez dziesiątki lat w ten sposób nie podchodzono do spraw społecznych. [...] Teraz wreszcie zyskają rodziny, mam nadzieję, na tych regulacjach. Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, satyryk i komentator życia politycznego Jan Pietrzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontr-rzeczywistość, czyli matrix. Kilka uwag do listu prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 15:11
Prezes PiS Jarosław Kaczyński znany jest ze zdolności formułowania jasnych i precyzyjnych diagnoz sytuacji politycznej i społecznej. Jego list do działaczy Prawa i Sprawiedliwości powinien sprowokować do myślenia nie tylko członków tej partii, ale każdego, kto chce w sposób świadomy dokonać wyboru 28 czerwca.
rozwiń zwiń