X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rosja może teraz działać w sferze wojny informacyjnej". Ekspert o przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 15:37
- Przekop Mierzei Wiślanej denerwuje Rosję, stąd trzeba się liczyć z jej działaniami dezinformacyjnymi - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/Min. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Gość PR24 mówił między innymi o stosunku Rosji do przekopu Mierzei Wiślanej. Przypomniał, że dzięki realizacji przekopu Polska nie tylko uniezależni się od Rosji, ale także znacznie skróci się trasa między Elblągiem, Gdańskiem i Gdynią, transport morski będzie też bardziej przyjazny środowisku, zwiększy się ochrona przeciwpowodziowa.

- Rosja może teraz działać w sferze wojny informacyjnej, bo nie spodziewam się fizycznego utrudniania prac, choć szykują się duże manewry floty rosyjskiej w pobliżu Kaliningradu, ale najważniejsza będzie tu dezinformacja - zauważył ekspert.

a8761d9e807a8bb793bc71a4a2a0.jpg
Ekolodzy ramię w ramię z Rosją przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej

"Znaczenie militarne"

Przytoczył wywiad aktywistów, jaki ukazał się w "Sputniku", tubie rosyjskiej propagandy, w którym przekonują oni, że projekt jest nieopłacalny, a w czasach epidemii rząd powinien skupić się na czymś innym.

- W sieci krążą też opinie, że przekop może doprowadzić do zalania Elbląga, a Polska "utopi miliardy złotych" - dodał Grzegorz Kuczyński.

Jak mówił, Elbląg i sam Zalew Wiślany mają także znaczenie militarne.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której także o taktycznej broni jądrowej.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. wschodnich)

Data emisji: 05.06.2020 r.

Godzina: 14.09

Czytaj także

"Szukanie dziury w całym". Prof. Jabłoński o kwestionowaniu przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 10:13
- Teraz szuka się wszelkich możliwości osłabienia przekazu PiS i tzw. dziury w całym. Teraz można starać się pokazywać ludziom złe strony i słabości przekopu Mierzei Wiślanej, które mają wynikać ze słabości PiS. W szerszym wymiarze wydaje się jednak, że mamy w tym interes - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof społeczny z KUL.
rozwiń zwiń