X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kolanko: tematy kampanii Trzaskowskiego kalibrowane są pod konkretne grupy wyborców

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 12:13
- Sztab Rafała Trzaskowskiego dosyć uważnie planuje swoje kroki i swoje przesłanie. Tematy są kalibrowane pod konkretne grupy wyborców. Aby Andrzej Duda wygrał wybory, będzie musiał sięgać po wyborców innych kandydatów - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej". 
Audio
  • Michał Kolanko w rozmowie na temat bieżących wydarzeń politycznych z kraju ("Temat Dnia/Gość PR24")
Michał Kolanko; foto: PR24MS
Michał Kolanko; foto: PR24/MS

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do bieżących wydarzeń politycznych z kraju. - Kampania to czas, kiedy padają mniej lub bardziej fortunne wypowiedzi i wpisy. Narracja prezydenta i premiera o Mierzei Wiślanej to powrót do znanej narracji, która jest zaktualizowana o wątek kryzysu gospodarczego. Spór nie dotyczy tutaj samej Mierzei, sama w sobie jest ona symbolem politycznym. Na pewno to ważna inwestycja na regionu, ale PiS próbuje w ten sposób pokazać, że ma pomysł jak wyjść z tego kryzysu - stwierdził.

gursztyn1.jpg
Gursztyn: słowa Trzaskowskiego o wstrzymaniu inwestycji to bardzo zły sygnał

"Polacy chcą współpracy"

- Realizacja tego pomysłu jest możliwa pod warunkiem dobrej współpracy na szczytach władzy. Jak pokazują sondaże, Polacy chcą właśnie współpracy a nie kłótni. Wydaje się, że zauważył to także Rafał Trzaskowski. Padły deklaracje, że nie będzie on prezydentem "totalnej opozycji", ale będzie współpracował pod warunkiem, że będzie samodzielny - zaznaczył publicysta.

- Rafał Trzaskowski w superlatywach wypowiadał się także o programie 500+. - PO kontestuje narrację PiS o inwestycjach, tak samo jak PiS od wielu tygodni kontestuje słowa Rafała Trzaskowskiego o 500+. Już rok temu Grzegorz Schetyna powiedział, że "nic co dane nie będzie zabrane". PiS oczywiście nie poddaje się w tym, by przekonać Polaków że PO u władzy zabierze im 500+, ale Polacy będą bardziej spoglądali teraz na aktualne wypowiedzi - ocenił.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Czarnek: wkrótce ogłosimy plan Andrzeja Dudy na kolejną kadencję

Zdaniem Michała Kolanki "sztab Rafała Trzaskowskiego dosyć uważnie planuje swoje kroki i swoje przesłanie. Tematy są kalibrowane pod konkretne grupy wyborców. Aby Andrzej Duda wygrał wybory, będzie musiał sięgać po wyborców innych kandydatów. By wygrać II turę, trzeba mieć szersze poparcie niż swojej politycznej bazy".

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Walczyk
Gość: Michał Kolanko ("Rzeczpospolita") 
Data emisji: 31.05.2020
Godzina emisji: 11.34

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Piotr Semka: jeśli prezydent Andrzej Duda przegra wybory, państwo wejdzie w stan paraliżu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 16:42
- Andrzej Duda powinien przedstawić bardzo wyraźnie, co się stanie, jeśli on przegra wybory. Wtedy państwo wejdzie w stan paraliżu. Będzie klincz, z którym dotychczas mieliśmy do czynienia tylko raz chyba, to znaczy w drugiej fazie rządów Lecha Wałęsy, kiedy prezydent był na wojennej ścieżce z rządem - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do urn pójdziemy 28 czerwca". Michał Wróblewski o dacie wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 10:30
- PO zdała sobie sprawę, że przeciąganie wyborów prezydenckich do jesieni, nie służy Rafałowi Trzaskowskiemu, dlatego zrezygnowała z torpedowania wyborów 28 czerwca - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski z portalu wp.pl. Gośćmi audycji byli też: dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reszczyński: w Senacie miała miejsce próba zamachu stanu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:06
- Dobrze byłoby nazwać to, co się wydarzyło w Senacie. Trzeba to nazwać zamachem stanu, próbą zamachu stanu na konstytucyjny porządek w państwie. Chodziło o to, żeby przejąć urząd prezydenta. Miałby to zrobić właśnie marszałek Senatu Tomasz Grodzki - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi PR24 byli także Sławomir Jastrzębowski, specjalista ds. wizerunku oraz publicysta "Sieci" Andrzej Rafał Potocki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: to ambicja marszałka Senatu każe mu dążyć do wyborów w późniejszym terminie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 18:50
- Poza ambicjami marszałka Senatu, trudno znaleźć jakiś spójny powód, który usprawiedliwiałby przesuwanie wyborów na bliżej nieokreśloną przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego". 
rozwiń zwiń