X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Budowa CPK. Prof. Reginia-Zacharski: nie do przecenienia dla kogoś, komu na sercu leży dobro Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 10:32
- Ten projekt to część wielkiego, rozłożonego na dekady celu politycznego, którego zamiarem jest przebudowa kształtu, wyglądu oraz funkcjonowania Polski - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski. Politolog z Uniwersytetu Łódzkiego odniósł się m.in. do planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i krytyki wobec tego przedsięwzięcia ze strony Rafała Trzaskowskiego.
Audio
  • Prof. Jacek Reginia-Zacharski o znaczeniu strategicznych inwestycji infrastrukturalnych dla funkcjonowania państwa polskiego ("Temat dnia/Gość PR24")
Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego
Projekt Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Twitter/Centralny Port Komunikacyjny

Przekop Mierzei Wiślanej oraz budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to dwa kluczowe projekty najbliższych lat, które mają w istotny sposób wpłynąć na wiele sektorów życia gospodarczego w naszym kraju. Pomimo ich znaczenia pojawiają się głosy bardzo wobec nich krytyczne.

cpk-1200-free.jpg
Horała o budowie CPK: Trzaskowski nie chce 150 tys. miejsc pracy, bo "mamy lotnisko w Berlinie"

Krytyka Rosji, krytyka Trzaskowskiego

Inwestycję nad Morzem Bałtyckim krytykują Rosjanie, a także Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich w negatywny sposób odnosi się również do budowy CPK. Zaapelował do rządu o wstrzymanie najbardziej kontrowersyjnych - jego zdaniem - inwestycji i przeznaczenie środków finansowych na walkę ze skutkami epidemii. 

- Przekop Mierzei Wiślanej dotyczy istoty funkcjonowania państwa polskiego, czyli jego suwerenności i pewnej swobody politycznej. Żeglugę w tym regionie Rosjanie traktują jak pętlę, którą raz luzują, a raz zaciskają. Można to również porównać do wiszącego miecza Damoklesa, który może spaść i uderzyć w pewien sektor działania naszego kraju - wskazał prof. Jacek Reginia-Zacharski.  

"Infrastrukturalne serce Rzeczypospolitej"

Rafał Trzaskowski twitter 1200.jpg
Trzaskowski przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej. Opozycjonista z okresu PRL: realizuje postulat Kremla

W odniesieniu do słów Rafała Trzaskowskiego w kontekście CPK - który swego czasu podał w wątpliwość sens jego powstania, mówiąc, że duże lotnisko budowane jest już w pobliżu Berlina - gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że warto zadać pewne pytanie.

- Gdzie ma bić transportowe czy też infrastrukturalne serce Rzeczypospolitej? Czy mają to być okolice Berlina, czy obszar między Warszawą a Łodzią? Myślę, że odpowiedź jest oczywista. (…) Znaczeniem planu budowy portu jest wejście w wielki cel polityczny, rozłożony na dekady, którego zamiarem finalnym jest przebudowa kształtu, wyglądu oraz funkcjonowania Polski. To rzecz nie do przecenienia dla kogoś, komu na sercu leży dobro Polski - wskazał politolog.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego
Data emisji: 29.05.2020
Godzina emisji: 09.33

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes CPK: pandemia nie weryfikuje celowości budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:01
- Obserwujemy uważnie to, co się dzieje w sektorze lotniczym. Dostosujemy wielkość portu i datę jego otwarcia do najnowszych prognoz uwzględniających również wpływ pandemii na sektor lotniczy - mówi w Polskim Radiu 24 Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski chce blokować przekop Mierzei Wiślanej. Ministerstwo gospodarki morskiej: bezsensowna deklaracja

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 12:25
- Deklaracja wstrzymania przekopu Mierzei Wiślanej w trakcje jego realizacji jest po prostu bezsensowna i grozi znacznym uszczerbkiem dla finansów Skarbu Państwa. Poza tym trudno sobie wyobrazić zasypywanie rozpoczętej już inwestycji - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Michał Kania, rzecznik resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Do tematu odniósł się również politolog Artur Wróblewski, który stwierdził, że Rafał Trzaskowski może składać tego typu kontrowersyjne obietnice pod wpływem lobbystów.
rozwiń zwiń