X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Obiektywny sukces". Prof. Modzelewski ocenił politykę gospodarczą Polski ostatnich lat

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 16:42
- W ciągu ostatnich pięciu lat udało nam się zbudować siłę naszej gospodarki na popycie wewnętrznym, nie tracąc przy tym atrybutów zewnętrznych - powiedział prof. Witold Modzelewski, ekspert ds. systemu podatkowego. - Sukces ten był dostrzegany przez większość obywateli - dodał były wiceminister finansów.
Audio
  • Prof. Witold Modzelewski o polityce gospodarczej w ostatnich pięciu latach oraz o tym, co jest najistotniejsze w szybkim wyjściu z ekonomicznego koronakryzysu ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Prezes Instytutu Studiów Podatkowych ocenił sytuację polskiej gospodarki w ciągu ostatnich lat, a także wskazał, co należy zrobić, by jak najszybciej odrodziła się ona po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Wzmocnienie popytu

firma 1200.jpg
Tarcza antykryzysowa dla dużych i średnich firm. Sprawdź, kto i na jakich warunkach otrzyma wsparcie

Prof. Witold Modzelewski podkreślił, że nasz kraj jest na lepszej pozycji wyjściowej w drodze do odbudowy silnej gospodarki. Złożył się na to sposób, w jaki była ona prowadzona na przestrzeni lat 2015-2020.

- Polityka gospodarcza poprzednich pięciu lat była sukcesem obiektywnym, który był dostrzegany przez większość obywateli, niezależnie od naszych poglądów. Pluralizm polityczny i pluralizm myśli są istotą polskiej rzeczywistości. Lubimy mieć różne zdania - zaznaczył i wskazał, że pomimo tych różnic "wiemy, iż udało nam się wzmocnić popyt konsumpcyjny".

"Możemy stanąć do trudniejszego zadania"

W opinii gościa Polskiego Radia 24, siła naszej gospodarki została oparta przede wszystkim na popycie wewnętrznym. - Mamy pewien kapitał, nie tylko w sensie dosłownym, ale też w sensie decyzyjnym, umiemy coś zrobić, przeszliśmy test, co pozwoli nam stanąć do dużo trudniejszego zadania - stwierdził ekspert.  

praca budowa zatrudnienie free 1200.jpg
Ministerstwo Rozwoju: rośnie odsetek firm, które chcą utrzymać lub zwiększyć zatrudnienie

Przyjazny system obowiązków dla przedsiębiorców

Etapy odraczania, subwencjonowania i odmrażania. Według prof. Witolda Modzelewskiego kolejnym etapem na drodze do odbudowy polskiej gospodarki powinien być "pozytywny program przywrócenia naszej kompetencji ekonomicznej, przede wszystkim popytu".

- Przedsiębiorcom potrzeba maksymalnie dużo przyjaznego systemu obowiązków tak, by mogli skoncentrować się na wyjściu z obecnej sytuacji, dostosować się do niej i zredukować zbędne koszty. Najistotniejsze jest przywrócenie popytu - zaznaczył.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski, ekspert ds. systemu podatkowego
Data emisji: 26.05.2020
Godzina emisji: 15.33

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile procent firm działa mniej aktywnie niż przed epidemią? Nowe dane Ministerstwa Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 16:04
Najświeższe dane pokazują, że w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej mamy zaledwie o 0,49 proc. aktywnie działających firm mniej niż przed epidemią koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Dodało, że zawieszonych firm jest o 5,45 proc. więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko co musisz wiedzieć o tarczy antykryzysowej. Zobacz, jak można skorzystać z porad ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 20:00
26 maja rusza pierwsze z 20 zaplanowanych webinariów z cyklu "Tarcza antykryzysowa dla biznesu". Weźmie w nim udział wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Inauguracyjne webinarium poświęcone będzie wsparciu branży turystycznej.
rozwiń zwiń