X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Walczymy z pedofilią". Michał Wójcik o działaniach rządu i prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 17:15
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości i prezydent Andrzej Duda, zaostrzyli kary za przestępstwa seksualne - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. 
Audio
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PR24

Gość PR24 odniósł się na początku audycji do tego, że 1 sierpnia tego roku przedawnieniu ulegną wszystkie zbrodnie komunistyczne niebędące morderstwami. To zgodnie z zapisami ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

"Nie można dopuścić do grubej kreski"

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości powiedział, że jest to kwestia którą trzeba przeanalizować. - Dokładnie odniosę się do sprawy gdy głębiej się z nią zapoznam, ale nie można dopuścić do tego by zbrodnie komunistyczne się przedawniły bo to oznaczałoby grubą kreskę - mówił.


klub zatoka sztuki east news 1200.jpg
"Trzeba docenić odwagę autora". Reszczyński o filmie Latkowskiego

Odnosząc się do filmu Sylwestra Latkowskiego który wyemitowała TVP1, a który to film opisywał proceder pedofilski w "Zatoce Sztuki" w Sopocie, miejscu spotkań celebrytów powiedział, że od 4 lat ministerstwo sprawiedliwości przygotowuje projekty ustaw, które stają się ustawami dotyczące pedofilów.

"Zaostrzyliśmy kary"

- W praktyce, osoby które puszczają swoje dzieci na obozy z dorosłymi, mogą mieć pewność, że ci dorośli nie są pedofilami. Zaostrzyliśmy też kary za przestępstwa seksualne, nawet do 30 lat, a w jednym z przypadków, bezwzględnego dożywocia. Ta ustawa leży jednak w Trybunale Konstytucyjnym - dodał gość PR24.

Przypomniał, że 11 kwietnia 2017 roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy nowelizujące Kodeks Karny i Kodeks Postępowania Karnego, zaostrzające kary za przestępstwa wobec dzieci. Przepisy, przyjęte przez Sejm niemal jednogłośnie, były prezydencką inicjatywą ustawodawczą.

- Także niezawiadomienie o fakcie popełnienia przestępstwa gwałtu kwalifikowanego, jest objęte tą regulacją - wskazał Michał Wójcik.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 23.05.2020 r.

Godz: 16.33

Czytaj także

Wójcik: "stara" ekipa sędziów robi wszystko, by zablokować wybór Pierwszego Prezesa SN

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 14:40
- Chaos w Sądzie Najwyższym to wynik tego, że podczas transformacji ustrojowej jeden z obszarów naszego kraju, wymiar sprawiedliwości, wyłączono z tej transformacji. "Stara" ekipa robi wszystko, żeby nie doprowadzić do wyboru Pierwszego Prezesa SN - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem wstrząśnięty tą informacją". Rozpłochowski o możliwym przedawnieniu zbrodni komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 14:56
- Z dniem 1 sierpnia 2020 r. ma ulec przedawnieniu ściganie za zbrodnie komunistyczne za wyjątkiem zabójstw. Jestem zdumiony i przerażony, że w tej sprawie jest cisza - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi audycji byli również inny opozycjonista z tego okresu, Andrzej Michałowski oraz Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń