X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Prof. Ewa Marciniak: prezydent wykorzystuje swoje skuteczne sposoby prowadzenia kampanii

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 12:07
- Sprawdziły się sposoby prowadzenia kampanii, które teraz kontynuuje prezydent, a więc bezpośrednie spotkania i wykorzystuje on swoje umiejętności bezpośredniego kontaktu z ludźmi.Jego adresatami są także beneficjenci polityki społecznej PiS, a więc prezydent Andrzej Duda z tą polityką się identyfikuje - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Prof. Ewa Marciniak w rozmowie na temat kampanii prezydenckiej ("Temat Dnia/Gość PR24")
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24

Tematem audycji była kampania prezydencka. Andrzej Duda spotkał się z wyborcami w Maciejowicach pierwszy raz po okresie pandemii. - Mamy do czynienia z restartem, bo sytuacja epidemiczna spowodowała, że kampania wyhamowała. Wielu kandydatów realizuje dziś plan restartu i są to mniejsze miejscowości, w których odbywają się spotkania - zaznaczyła prof. Ewa Marciniak.

"Umiarkowana narracja"

duda_trzaskowski_free.jpg
Dr Piekarz: wejście Trzaskowskiego do gry pomaga prezydentowi

- Maciejowice to historyczna miejscowość, ale to także nawiązanie do tradycji i szacunku. Adresatami są także beneficjenci polityki społecznej PiS, a w tej kampanii prezydent Andrzej Duda z tą polityką się identyfikuje - dodała.

Zdaniem profesor "sprawdziły się sposoby prowadzenia kampanii, które teraz kontynuuje prezydent, a więc bezpośrednie spotkania i wykorzystuje on swoje umiejętności bezpośredniego kontaktu z ludźmi. W większym stopniu tematem jest teraz ocena jego prezydentury i całego obozu Zjednoczonej Prawicy. W pierwszej części kampanii prezydent mocno identyfikował się z polityką "plusów" i skoro w sondażach widać akceptację dla tej polityki, taktycznie słuszne jest nawiązywanie do tych sondaży".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Dr Tomasz Herudziński: urzędujący prezydent jest zdecydowanym liderem w kampanii prezydenckiej

- Spodziewam się kontynuacji spotkań i podróży po Polsce, choć prezydent ma nieco utrudnioną sytuację, bo musi łączyć funkcję prezydenta z funkcją kandydata. Prezydent będzie utrzymywał umiarkowaną narrację nienasyconą negatywnymi określeniami, natomiast liderzy PiS przejmą rolę osób reagujących na działania kandydatów opozycyjnych - podsumowała.

W audycji również o działaniach Koalicji Obywatelskiej i innych kandydatów opozycji w kampanii prezydenckiej.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: prof. Ewa Marciniak, politolog

Data emisji: 23.05.2020

Godzina emisji: 11.41

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Marciniak: wyborcy Platformy Obywatelskiej są zdemobilizowani

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 14:38
- Nie wiemy, czy Małgorzata Kidawa-Błońska uczestniczy w wyborach, czy nie. Komunikaty w tej sprawie nie są jasne. A wyborcy Platformy Obywatelskiej są zdemobilizowani, co widać w sondażach - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Tomasz Żukowski: skuteczne działania rządu zwiększą poparcie dla prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:43
- W przypadku, gdy wybory prezydenckie nałożą się na okres szczególnych problemów gospodarczych, ludzie mogą odwrócić się od rządzących. Jeśli jednak rządzący dadzą sobie radę, automatycznie zwiększy to ich szanse w wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Maria Jackowski: Rafał Trzaskowski ma elektorat dużych miast

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 13:50
- Wystawienie Rafała Trzaskowskiego jako kandydata PO na prezydenta, może paradoksalnie wzmocnić Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata ludowców - mówił w Polskim Radiu 24 senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kandydat sprawdzony, któremu można ufać". Poseł PiS wskazuje mocne strony Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:52
- Przez pięć lat Andrzej Duda udowodnił, że potrafi dotrzymywać słowa. (…) Nie ma kandydata, który jest alternatywą dla obecnego prezydenta pod względem programu i wiarygodności - powiedział Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Rafał Trzaskowski zaś nie szuka kompromisu, to kandydat niezwykle agresywny. Działaniami w Warszawie nie wystawia sobie najlepszego świadectwa - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma szans w drugiej turze". Tomasz Sakiewicz o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:00
- Przy tak ostrej i brutalnej kampanii Rafał Trzaskowski staje się znowu kandydatem marzeń PiS, tak jak była nim Małgorzata Kidawa-Błońska ze względu na niskie notowania, tak Rafał Trzaskowski ze względu na brak szans w drugiej turze - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Gościem "Debaty poranka" był także Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń