X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Często zmowa milczenia panuje w kręgu najbliższych dziecka". Barbara Piwnik o filmie Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 16:32
- Bardzo bym apelowała o to, by uwagę na dzieci i młodzież zwracali wszyscy odpowiedzialni. Wtedy być może inaczej wyglądałaby praca organów ścigania - powiedziała w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik, zapytana o film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało".
Audio
  • Sędzia Barbara Piwnik w rozmowie na temat filmu Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało" (Temat Dnia/Gość PR24")
Barbara Piwnik
Barbara PiwnikFoto: PR24/AK

Tematem audycji był film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało", opowiadający o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. - Kiedy słucham gwałtownych reakcji i zapowiedzi, bardzo bym apelowała o to, by uwagę na dzieci i młodzież zwracali wszyscy odpowiedzialni. Wtedy być może inaczej wyglądałaby praca organów ścigania. W przeciwnym razie niewiele się zmieni prócz zapowiedzi - oceniła sędzia.

Marek Król 1200.jpg
"Elity myślą, że mają nadzwyczajne prawa". Marek Król o filmie "Nic się nie stało"

- Skrzywdzone dzieci, którymi się nikt nie zajął dorastają, a dowody trzeba zbierać w kręgu przyjaciół i rodziny. Problem jest ogromnie złożony. Film jest trudno zrobić, ale jeszcze trudniej jest zebrać dowody przeciw komuś - dodała.

- Łatwo jest oceniać, jeśli się za coś nie bierze odpowiedzialności. Zwracam też uwagę na próżność tych, którzy prowadzą postępowania przygotowawcze. Często zmowa milczenia panuje w kręgu najbliższych dziecka. Gdzie byli ci, do których młody człowiek zwracał się z problemami? - powiedziała Barbara Piwnik.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Ewa Wasążnik
Gość: Barbara Piwnik (sędzia)
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 17.51

PR24/pkr

Czytaj także

"Powiedzcie, czego byliście świadkami". Apel Sylwestra Latkowskiego do celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 00:48
Na antenie TVP1 odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Po emisji dokumentu głos zabrał reżyser Sylwester Latkowski. W wejściu na żywo w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej zaapelował do znanych postaci rodzimego show-businessu, by przerwali milczenie. - Powiedzcie, co widzieliście - prosił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: w Polsce jest maniera oburzenia tylko pedofilią w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 11:30
- Jest maniera oburzenia pedofilią tylko po jednej stronie - w Kościele. To mroczny styl pokazywania pedofilii. A sytuacja ukazana w filmie "Nic się nie stało" jest traktowana tylko jak pewien kierunek zmian cywilizacyjnych, który się nie podoba tradycjonalistom - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reakcja wielu mediów to bagatelizowanie tematu". Publicysta o filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:00
- Szokuje reakcja mediów głównego nurtu. Buduje się taką narrację, że film jest słaby, nieciekawy, nic nowego nie wniósł do sprawy, to odgrzewany kotlet. Nie zauważa się clue tego wszystkiego, meritum. A meritum, to ogromne uderzenie - nazwiska - w świat celebrycki - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rakowski, publicysta pochodzący z Trójmiasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podjęcie tej sprawy wymagało odwagi". Jan Pietrzak o filmie Sylwestra Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:32
- Wyciągnięcie tematu tak ważnego jak pedofilia przed oczy publiczności jest bardzo istotne i potrzebne - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura Krajowa sprawdzi zdarzenia pokazane w filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:15
Trzech prokuratorów pod kierownictwem Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego dokona analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" - poinformowała Prokuratura Krajowa. Takie polecenie wydał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń