X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Elity myślą, że mają nadzwyczajne prawa". Marek Król o filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:22
- Te sprawy były mi znane jeszcze jako redaktorowi naczelnemu tygodnika "Wprost". Próbowaliśmy rozpracować sprawę pedofilii na Dworcu Centralnym. Wszystko było tuż-tuż, aż nagle przyszła dyspozycja "z góry", że sprawy nie ma i wszyscy policjanci, którzy nas informowali, wszystkiego się wyprą - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Audio
  • Marek Król o filmie "Nic się nie stało" opisującym zjawisko pedofilii w środowiskach celebryckich ("Temat dnia / Gość PR24")
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR
pedofilia 1200 shutterstock.jpg
Prof. Jabłoński: w Polsce jest maniera oburzenia tylko pedofilią w Kościele

W środę wieczorem miała miejsce premiera filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego zatytułowanego "Nic się nie stało". Film opowiada historię działań środowiska polskich celebrytów, którzy dopuszczali się aktów pedofilskich i wytworzyli system ochrony sprawców. W Polskim Radiu 24 o problemie pedofilii wśród elit mówił publicysta Marek Król.

Szczególne traktowanie elit

Marek Król podkreślił, że problem widoczny jest nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, która - jak stwierdził - "ma bardzo wadliwy system prawny", głównie ze względu na fakt przedawniania się zbrodni. Zauważył, że w tej sytuacji faktycznie celebryci podlegają "szczególnemu traktowaniu".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Publicysta: Sopot przez lata był beneficjentem działalności Zatoki Sztuki

- Elity traktują siebie tak, że mają nadzwyczajne prawa i są pod nadzwyczajną ochroną. Dotyczy to także Polski, bo te sprawy były mi znane jeszcze jako redaktorowi naczelnemu tygodnika "Wprost". Próbowaliśmy - jako jedni z pierwszych - rozpracować sprawę pedofilii na Dworcu Centralnym. Robiliśmy to przy pomocy policjantów z tzw. obyczajówki, szczególnie jednej policjantki. I wszystko było tuż-tuż, już prawie "witaliśmy się z gąską", aż nagle przyszła dyspozycja "z góry", że sprawy nie ma i wszyscy policjanci, którzy nas informowali, dawali nam namiary, wyprą się jakichkolwiek kontaktów z mediami - opowiadał Marek Król.

Podkreślił, że wywołało to wściekłość i oburzenie uciszonych policjantów, którzy byli świadkami strasznych zbrodni, ale zakazano im o tym mówić. - Ten proces, ta zmowa milczenia trwa bardzo długo - podkreślił.

Latkowski East News 1200.jpg
"Ukazuje czubek góry lodowej". Komentarze polityków po filmie Latkowskiego

Problem uwikłania organów ścigania

Marek Król - by przedstawić problem uwikłania osób, które powinny zbrodnie rozliczać - dał przykład z Belgii.

- Zwracam uwagę na jeszcze jedno. Dość dużo jest ludzi uwikłanych w tę zbrodnię pedofilii w organach ścigania, z sądownictwem włącznie. Taki obraz pozostawiła po sobie słynna afera Marca Dutroux w Belgii, któremu udowodniono gwałty i zabójstwa czterech dziewczynek, w tym dwóch nieletnich i dwóch nastolatek, ale sprawa się tak toczyła i tak była "skręcana" w sądownictwie belgijskim, że ten człowiek niemal wyszedł na wolność - mówił publicysta.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Bandycki pęd ku wykorzystywaniu dzieci". Prof. Nalaskowski o filmie "Nic się nie stało"

- Belgijskie organa ścigania robiły wszystko, żeby zamieść to pod dywan. Tam było parę wątków, że niektórzy sędziowie i niektórzy prokuratorzy byli szczególnie zainteresowany tym, aby główny sprawca nie doczekał kary - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki
Gość: Marek Król ("Sieci")
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 13.07

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To nie był jeden klub, ale cała sieć". Sylwester Latkowski o pedofilii wśród celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:47
- Z jednego z tych klubów, który należy do tej sieci, wychodziła Iwona Wieczorek, która zaginęła - powiedział w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, autor filmu dokumentalnego "Nic się nie stało".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reakcja wielu mediów to bagatelizowanie tematu". Publicysta o filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:00
- Szokuje reakcja mediów głównego nurtu. Buduje się taką narrację, że film jest słaby, nieciekawy, nic nowego nie wniósł do sprawy, to odgrzewany kotlet. Nie zauważa się clue tego wszystkiego, meritum. A meritum, to ogromne uderzenie - nazwiska - w świat celebrycki - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rakowski, publicysta pochodzący z Trójmiasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Praw Dziecka: pedofilia rozprzestrzenia się przez seksualizację życia

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 13:31
- Pedofilia to pandemia naszych czasów, pandemia dewiacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. - Karę musi ponieść nie tylko sprawca zbrodni na dziecku, ale również ci, którzy widzieli, a nie reagowali i instytucje, które nie podejmowały działań - wskazał. 
rozwiń zwiń