X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Jest atakowany, bo się sprawdził". Adam Borowski broni ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 15:14
- Totalna opozycja musi zrobić wszystko, żeby zrzucić z piedestału ministra Łukasza Szumowskiego, bo po tamtej stronie są miernoty. A tu mamy człowieka czynu, który skutkami swych działań dowiódł jakości swojej pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, publicysta i działacz opozycyjny w PRL. 
Audio
  • Adam Borowski: Łukasz Szumowski jest atakowany, bo jest skuteczny ("Gość PR24")
Łukasz Szumowski
Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Gość Polskiego Radia skomentował zarzuty wysuwane pod adresem ministra zdrowia przez polityków opozycji. Sławomir Nitras w środowym wystąpieniu prasowym twierdził, że Łukasz Szumowski jest człowiekiem "podłym", który "w czasie epidemii, kiedy lekarze, pielęgniarki walczą o to, żebyśmy przetrwali, zarabiał na epidemii". 

szumoski pap 1200mid-20515105 (1).jpg
"Wtedy nie mieliśmy innych możliwości". Minister zdrowia o zakupie 100 tys. maseczek

"Atakowany bo się sprawdził"

W ocenie gościa Polskiego Radia 24 "Łukasz Szumowski będzie atakowany (przez opozycję - przyp. red.), bo się sprawdził". - Polska wychodzi najmniej poturbowana z epidemii. U nas zgonów jest relatywnie mało, w odniesieniu do miliona mieszkańców wygrywamy z tak bogatymi państwami jak Liechtenstein czy Luksemburg - podkreślił. 

Jego zdaniem, jest to zasługa zdecydowanych i szybkich działań polskich władz. - Pamiętam, jak prezydent Macron dziwił się zamykaniu granic w Polsce, a potem zamknął przejścia graniczne Francji - przypomniał. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] We Francji debata, czy produkcja samochodów ma wrócić do kraju


- Łukasz Szumowski się sprawdził, ale nie jest z naszej partii, w związku z tym trzeba go zajechać, odrzeć z autorytetu, jaki posiada wśród Polaków - wyjaśniał tok myślenia członków opozycji . Adam Borowski przypomniał badania, z których wynikało, że Łukasz Szumowski jest politykiem obdarzonym największym zaufaniem społecznym.

CBOS: większość Polaków przestrzega ograniczeń (opr. PAP) CBOS: większość Polaków przestrzega ograniczeń (opr. PAP)

"Działaniami dowiódł jakości pracy"

- Totalna opozycja musi zrobić wszystko, żeby go z piedestału zrzucić, bo po tamtej stronie są miernoty. Nic nie zrobili w sprawach ważnych dla Polski. A tu mamy człowieka czynu, który swoimi działaniami udowodnił jakość swojej pracy - podkreślił Adam Borowski. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Co z maseczkami w przestrzeni publicznej? Minister zdrowia zapowiada możliwe zmiany

W rozmowie także o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na prezydenta oraz o upadku etosu inteligenta w powojennej Polsce. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

GośćAdam Borowski

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 14.09


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak