X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dyrektor CKE: maturę będzie można napisać bez zasłaniania twarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:20
- Egzamin maturalny można pisać z odsłoniętymi ustami i nosem. Zdający nie siedzą twarzą w twarz do siebie, a jeden za drugim - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodał, że podobnie jak w restauracjach, podczas matur zachowane będą bezpieczne odległości.
Audio
  • Dyrektor CKE o wytycznych dot. egzaminów maturalnych (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)
Dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji EgzaminacyjnejFoto: TB/PR24

Marcin Smolik mówił o wytycznych dotyczących organizacji matur. Za jedną z uciążliwych dla uczniów zasad uchodzi "ograniczenie możliwości spotykania się młodych ludzi po egzaminie". - Bardzo duża liczba informacji, które dostajemy dotyczy właśnie tego, że to będzie najtrudniejsze - przyznał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
egzaminy mid-20519097 1200.jpg
Znamy harmonogram rekrutacji do szkół średnich. Potwierdzono terminy egzaminów ósmoklasisty i matur

Maseczki w trakcie pisania?

- W wytycznych bardzo jasno wskazane jest, że zasłanianie ust i nosa obowiązuje do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej - mówił szef CKE. - W momencie, w którym młody człowiek siada przy stoliku, może tę maseczkę zdjąć - podkreślił.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] MEN opublikowało wytyczne dotyczące przeprowadzania egzaminów

Zdający nie siedzą twarzą w twarz do siebie, a jeden za drugim - mówił Marcin Smolik. Dodał, że zachowane zostaną odstępy między uczniami wynoszące półtora metra. - Tak więc, podobnie jak to jest w restauracjach, odległość będzie zachowana i nie będzie wymagać noszenia maseczki - wskazał.

Co z egzaminatorami?

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne nadzorują kwestie sprawdzania prac maturalnych. Według dyrektora CKE, w tym roku nie ma problemu z zapewnieniem egzaminatorów. - Jak co roku mamy osoby, które informują nas, że rezygnują ze sprawdzania i pojawiają się nowi egzaminatorzy, którzy chcą sprawdzać matury - powiedział.

- Dyrektorzy OKE nie zgłaszają poważniejszych problemów z zapewnieniem egzaminatorów do sprawdzania prac. To sprawdzanie będzie się w tym roku odbywało w trochę innym trybie. Zapewnimy większy komfort pracy: w sali będzie mniej osób, tak aby wszystkie odległości zostały zachowane - mówił gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Goście: Marcin Smolik (dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej). 

Data emisji: 20.052020

Godzina emisji: 11.32

PR24, ms

Czytaj także

Fałszywe alarmy bombowe w trakcie zeszłorocznych matur. "Stoją za nimi rosyjskie specsłużby"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:08
Portal RMF24.pl poinformował, że za serią fałszywych alarmów bombowych podczas zeszłorocznych egzaminów maturalnych stoją rosyjskie specsłużby.
rozwiń zwiń