X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Absolutnie skandaliczna wypowiedź". Hajdasz o groźbach Trzaskowskiego wobec dziennikarzy TVP

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 12:25
- Od wielu lat przestaliśmy reagować na pojedyncze wypowiedzi szeregowych polityków, ale przywołana wypowiedź pana Trzaskowskiego wykraczała jeszcze dalej. To kandydat do objęcia najważniejszego urzędu w państwie, który ma stać na straży bezpieczeństwa i standardów życia publicznego, a jednym z nich jest wolność słowa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Audio
  • Jolanta Hajdasz o wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego do dziennikarzy TVP Info ("Temat Dnia/Gość PR24")
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

Rozmowa dotyczyła protestu przeciwko zastraszaniu dziennikarzy TVP przez Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Kandydat KO powiedział do dziennikarzy: "Spieszcie się z TVP Info zadawać pytania, bo niewiele tygodni zostało". - Politycy pozwalają sobie niestety na zbyt wiele w stosunku do dziennikarzy i to od lat. Włączając do analizy media społecznościowe i sposób pisania tam o pracy dziennikarzy, mamy przykłady skandalicznych wypowiedzi - oświadczyła Jolanta Hajdasz.

"Nie ma na to zgody"

1200_Trzaskowski_EN.jpg
Trzaskowski chce ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Jankowski: wygląda to groteskowo

- Jako dziennikarze od wielu lat przestaliśmy reagować na pojedyncze wypowiedzi szeregowych polityków, bo tych spraw jest za wiele, ale przywołana wypowiedź pana Trzaskowskiego wykraczała jeszcze dalej. To kandydat do objęcia najważniejszego urzędu w państwie, który ma stać na straży bezpieczeństwa i standardów życia publicznego, a jednym z nich jest wolność słowa. Widzieliśmy tutaj chęć zastraszenia dziennikarzy. Jest to absolutnie skandaliczna wypowiedź - zwróciła uwagę.

Jej zdaniem "trzeba reagować i tam, gdzie jest to możliwe, nie zgadzać się na to, aby tymi słowami opisywać rzeczywistość. Swego czasu Radosław Sikorski obraził Anitę Gargas, bardzo poważną dziennikarkę, która stworzyła wiele ważnych filmów poświęconych katastrofie smoleńskiej. Nie ma na to zgody i nie życzymy sobie sprowadzania nas na poziom zera lub poniżej zera".

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Trzaskowski jest wice-Tuskiem". Sobolewski o powiązaniach kandydata KO

- Wiele zależy od konkretnej osoby, jej języka, a także komentowanej sprawy. Twitter jest dobrym przykładem tego, że ten język można analizować. Mnóstwo osób posługuje się językiem ironicznym, nie używając odniesień ad personam i nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka, ale trzeba twardo przestrzegać zasad i znać swoje miejsce w szeregu. Rafał Trzaskowski powinien prezentować inne standardy, by pokazać, że zasłużył na to, by nas reprezentować - oceniła dyrektor.

- Brak reakcji jest reakcją. Nie ma powodu, abyśmy zajmowali się tą historią, wokół której zrobiono ogromny szum medialny. Jestem zdumiona mechanizmem, który kształtował tę listę. Jest to dziwaczne, a ujawnienie tego mechanizmu jest korzystne dla nas wszystkich. O jakim cenzurowaniu możemy mówić, gdy obok w sposób nieskrępowany działają inne media? - zauważyła.

W audycji również o Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Jolanta Hajdasz (Centrum Monitoringu Wolności Prasy)
Data emisji: 07.03.2020
Godzina emisji: 11.35

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

"Hejt to element polityki informacyjnej w PO". Karnkowski o ataku Trzaskowskiego na TVP

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:06
- Można podejrzewać, że hejt to stały element polityki informacyjnej władz samorządowych związanych z PO - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Absolutnie naganne i nie na miejscu". Jolanta Hajdasz o słowach Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 15:33
- Słowa Rafała Trzaskowskiego skierowane do dziennikarzy są absolutnie naganne i nie na miejscu. To próba zastraszenia dziennikarzy, grożenie im palcem. A nie mówi tego szeregowy polityk PO, tylko kandydat na prezydenta - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Monitoringu Wolności Prasy SDP. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są potrzebne w każdym demokratycznym państwie". Żukowska o mediach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 18:40
- Media publiczne są potrzebne w każdym demokratycznym państwie. W Polsce trzeba natomiast poprawić ich jakość, ich pluralizm - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, rzecznik prasowy Lewicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Karski: PO ma krótką ławkę kandydatów, w zasadzie nie było nikogo do wyboru

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:07
- Postanowiono zrezygnować z kandydatki (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - red.) wyłonionej w prawyborach. Tam już w zasadzie nie było nikogo do wyboru - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS prof. Karol Karski, odnosząc się do nowego kandydata KO. Gościem audycji "Dwie strony" był również senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Kleina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liziniewicz: głównym przeciwnikiem Trzaskowskiego są jego koledzy z opozycji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 10:10
- To oczywiste, że Trzaskowski, Hołownia, Kosiniak-Kamysz czy Biedroń walczą o ten sam elektorat. To musi doprowadzić do konfrontacji. Dzisiaj głównym przeciwnikiem Rafała Trzaskowskiego są jego koledzy z opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". W "Debacie poranka" wzięli również udział Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") oraz Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja").
rozwiń zwiń