X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Maria Libura: jedna osoba może spowodować powstanie nowego ogniska koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 17:00
- W Seulu wystarczył jeden przypadek osoby, która przeszła po dzielnicy z klubami nocnymi, nie wiedząc, że ma koronawirusa i spowodowała powstanie nowego ogniska. Czeka nas długa i trudna walka - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Klubu Jagiellońskiego.
Audio
  • Maria Libura o konsekwencjach odmrażania gospodarki (Temat Dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maria Wan/Shutterstock

1200 fryzjer.jpg
Kolejny etap otwierania gospodarki – ruszają nie tylko fryzjerzy. Zobacz, co się zmienia

Od najbliższego poniedziałku zacznie obowiązywać rozporządzenie regulujące m.in. działalność gospodarczą w czasie pandemii. Otwiera ono m.in., przy zachowaniu szczególnych zasad, salony fryzjerskie, restauracje, "wyspy" w galeriach handlowych, ale wciąż utrzymuje kwarantannę, obostrzenia podróżne, dotyczące zgromadzeń czy określonych profesji.

Maria Libura wskazywała w Polskim Radiu 24, że większość państw próbuje powoli znosić restrykcje. Zarówno z przyczyn gospodarczych, jak i społecznych. - We Włoszech emeryci wychodzą na plaże, tłumacząc, że podjęli takie ryzyko, bo nie mogli wytrzymać już siedzenia w domu i wpadali w depresję - mówiła.

- III etap odmrażania gospodarki nie oznacza powrotu do tego, co było, ale powrót pewnych form aktywności z nowymi rodzajami ograniczeń - podkreślała.

1200_koronawirus_PAP.jpg
Nowe zakażenia COVID-19 w Chinach. Część z nich to "infekcje importowane"

"Czeka nas długa i ciężka walka"

Gość Polskiego Radia 24 wskazywała, że tempo odmrażania gospodarki zależy od warunków lokalnych. - Jest wiele rzeczy, których nie wiemy i trudno je przewidzieć. Nie wiemy jakie mogą być konsekwencje niestosowania ograniczeń w tzw. nowej normalności - podkreślała.

Maria Libura zwracała uwagę na to, że po zniesieniu niektórych ograniczeń epidemiologicznych w krajach azjatyckich pojawiły się nowe ogniska koronawirusa.

- Zarówno przypadki Chin, jak i Korei Południowej, pokazują jak niezwykle trudna walka czeka nas na dłuższą metę - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Maria Libura (Klub Jagielloński)

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 15.33

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Włoch: bez Funduszu Odbudowy pomoc unijna będzie nieskuteczna

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 14:00
Premier Włoch zapowiedział, że w tym roku Włosi mimo pandemii będą mogli pojechać na wakacje. W wywiadzie dla "Corriere della Sera" Giuseppe Conte wyraził też obawy o skuteczność unijnej pomocy dla Włoch. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a relacje międzypaństwowe. Dr Gil: USA i Chiny są na siebie skazane

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 17:51
- Chińczycy będą mieli duże problemy z relokacją procesów produkcji. Wiele krajów w kluczowych gałęziach przemysłu może chcieć wrócić z produkcją do siebie, by uniezależnić się na wypadek przyszłych kryzysów. O tym mówi przecież m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Gil, politolog z UMCS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: wkrótce odmrożenie branży gastronomicznej, fryzjerskiej i kosmetycznej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:53
"W najbliższych dniach - w trzecim etapie odmrażania polskiej gospodarki planujemy uruchomić branżę gastronomiczną, fryzjerską i kosmetyczną" - poinformowała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk na antenie Radia Plus.
rozwiń zwiń